Get Adobe Flash player

ANDRZEJKOWY WIECZÓR TALENTÓW

28 listopada 2018 roku w Ośrodku Kultury i Sportu w Leśnej po raz kolejny odbył się Andrzejkowy Festiwal Talentów organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Lubaniu. Patronat festiwalu objął Starosta Powiatu Lubańskiego Walery Czarnecki. Gośćmi honorowymi byli: Wicestarosta Powiatu Lubańskiego - Konrad Rowiński, Burmistrz Leśnej - Szymon Surmacz, Inspektor Oświaty – Teresa Boczula oraz Wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Smolniku - Alicja Szczęsna. 

W festiwalu tym jak zwykle udział wzięli nasi uczniowie, którzy rywalizowali z rówieśnikami z innych placówek oświatowych powiatu lubańskiego. 

  Jury miało trudne zadanie do wykonania. Poziom prezentacji był wysoki i tematycznie różnorodny.

Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I- VI oraz klasy VII, VIII SP  i III gimnazjum. Jury w każdej kategorii wiekowej przyznało I, II i III miejsce, a spośród wszystkich talentów festiwalu wyłoniło „Talent Talentów”, który otrzymał - nagrodę Grand Prix. Każdy uczestnik otrzymał także pamiątkowy dyplom i upominek.  Dodatkowo publiczność mogła zagłosować na swojego faworyta, oddając w przewie głos poprzez kupno losu za 1 zł.  Największa ilość oddanych głosów zadecydowała o nagrodzie publiczności.

Zawodnicy przygotowali się bardzo starannie. Ich występy dostarczyły wielu wrażeń publiczności, która nie zawiodła i swój zachwyt wyrażała brawami.

Festiwal stał się dla młodych ludzi nie tylko okazją do rywalizacji, ale także sposobnością do wymiany doświadczeń oraz rozwijania i doskonalenia swoich umiejętności. Warto również podkreślić, że tak duże przedsięwzięcie przebiegało w miłej atmosferze.

W tym roku ponownie bardzo miło zaskoczyli nas prowadzący. Rozpoczęli 9. Powiatowy Andrzejkowy Festiwal Talentów, budując tajemniczy i ekscytujący nastrój swoją  humorystyczną inscenizacją wróżenia i przewidywania przyszłości.

           Dla uczestników z naszej szkoły impreza ta okazała się niezwykle owocna. Wyróżnienia zdobyli: w kategorii starszej - grupa teatralna ”Hamlet”, a kategorii młodszej - wokalistka Monika Kamińska. Dodatkowo w kategorii starszej miejsca na podium zdobyły:

Drugie miejsce – Zuzanna Benke

Pierwsze miejsce – Beata Lemieszek i Nilola Owad

Główna Nagroda Grand Prix trafiła do grupy z naszej szkoły  „Orły” za pantomimę pt. „Opowieść o orle” w składzie: Maja Hyży, Oliwia Hyży, Martyna Masłowska, Wiktoria Gincelis,  Nikola Stępińska,  Klaudia Szatkowska, Mają Prządo, Patrycja Piętka, Wiktoria Marszałek, Julia Gapska, Iga Flaszyńska, Amelia Maliszewska, Kalina Stefańska, Oliwia Schmidt, Kaja Smolińska, Julia Kołodziejczyk, Paulina Jakubowska, Zuzanna Kurowska, Borys Użdawinis, Piotr Skrzyński, Wiktor Piekarz, Bartłomiej Król, Karol Śliwiński, Oliwier Stelzer, Mateusz Drozd, Wiktoria Marszałek.

 Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za artystyczne wrażenia! Bardzo dziękujemy również sponsorom, bez których nie można byłoby nagrodzić laureatów oraz przeprowadzić w tak słodkiej i serdecznej atmosferze. Dziękujemy także dyrekcji i pracownikom OKiS w Leśnej za gościnę i obsługę techniczną.

            W przyszłym roku czeka nas jubileuszowa edycja festiwalu. Już dziś zapraszamy wszystkich do uczestnictwa i zaprezentowania swojego talentu!

 

Renata Arbaczewska

Monika Borkowska