Get Adobe Flash player
Start Sport Szkolny

SP W SMOLNIKU II MIEJSCE NA DOLNYM ŚLĄSKU W RUGBY TAG !!!

W dniu 7.12.2018 r. w Bolesławcu odbył się pierwszy Finał Dolnośląskich Igrzysk Dzieci w Rugby TAG dziewcząt i chłopców. Dyscyplina po raz pierwszy w tym roku szkolnym znalazła się w Kalendarzu Imprez SZS i zgromadziła na starcie kilkanaście zespołów dziewcząt i chłopców z terenu całego województwa dolnośląskiego.

Najlepsze z zawodów strefowych spotkały się w Bolesławcu i wyłoniły spośród siebie pierwszych  medalistów Dolnego Śląska.

Dużą niespodziankę sprawili chłopcy ze SP im. Jana Pawła II w Smolniku, którzy zajęli II miejsce, a tym samym zdobyli srebrne medale i okazały puchar. Uczniowie naszej szkoły wygrali 3 mecze, przegrywając  tylko z późniejszym mistrzem z Bolesławca. Dodać należy , że w drużynach przeciwnych grali chłopcy, którzy  trenują już 3 lata, a w naszej szkole jest to nowa dyscyplina.

Skład :

TESKE BARTEK, MAŃKOWSKI KRYSTIAN, MARSZAŁEK KAROL, SKOWRON BARTEK, BORKOWSKI PIOTR, WRONA MICHAŁ, RAJCZAKOWSKI PIOTR.

Opiekunem zespołu był J. Zimowicz

Wielkie gratulacje !!!