Get Adobe Flash player

„POMAGAMY, BO TO W GENACH MAMY”

Wzorem lat ubiegłych, w ramach akcji charytatywnej „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę”, w miesiącu grudniu , w naszej szkole odbyła się zbiórka karmy dla zwierząt . Dzieci i ich rodzice, którzy są wyczuleni na krzywdę i cierpienie czworonogów- już pod koniec listopada dopytywali, kiedy akcja będzie organizowana.  Uczniowie z klas I- VII- wspierani przez swoich wychowawców, jak zawsze- okazali duże serce dla bezdomnych zwierząt i z ogromnym zaangażowaniem włączyli się w akcję, której cel jest tak szczytny.

 

 

Dzięki dobremu sercu wielu osób udało się zebrać mnóstwo kilogramów suchej karmy, ryżu, makaronu i kaszy oraz duże ilości karmy mokrej w puszkach. Nie zabrakło psich przysmaczków, kocyków i zabawek dla  zwierząt. Wśród podarowanych prezentów  znalazł się również piękny, pluszowy „ koci domek” , kuweta oraz smycze i obroże.  

 

 

Zebrane dary zostały w dniu 14.12. 2018 r. przewiezione do Jeleniej Góry- i przekazane inspektorowi ds. ochrony zwierząt a zarazem szefowej jeleniogórskiego oddziału Fundacji na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt - MONDO CANE- Pani Sylwii Dudek Wołoszyn. 

 

 

Fundacja MONDO CANE angażuje się w akcje pomocy schroniskom i pojedynczym zwierzętom, organizowane przez osoby prywatne i organizacje. Wspomaga akcje sterylizacji i kastracji oraz prowadzi sieć domów tymczasowych. Uczestniczy również w pracach Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt w działalności codziennej i przy tworzeniu nowego prawa. Jest wszędzie tam, gdzie decyduje się o prawach zwierząt i gdzie potrzebna jest poprawa ich losu.

 

Podarowana w tym roku przez naszych uczniów karma oraz pozostałe przedmioty - zostaną przekazane zwierzętom przebywającym pod opieką Fundacji, które jej najbardziej potrzebują.

 

Organizatorkami i koordynatorkami akcji były p. Małgorzata Michalik i p. Dorota Kusibab, które tradycyjnie już zbiórkę prowadziły z pomocą  Samorządu Uczniowskiego. Cieszymy się, że tak wiele osób wzięło udział w tej szlachetnej akcji i że los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest obojętny uczniom, Rodzicom i nauczycielom naszej szkoły.  

 

 

                                                                                                                                           Serdecznie dziękujemy