Get Adobe Flash player

KOLEJNY SUKCES UCZNIÓW ZE SMOLNIKA

MAGDA I BARTEK LAUREATAMI III POWIATOWEGO PRZEGLĄDU KOLĘD I PASTORAŁEK
Wszyscy kochamy Boże Narodzenie, cieszymy się z narodzenia Pana, choinki, śniegu, góry prezentów. Chyba nigdzie na świecie to święto nie raduje dzieci tak, jak u nas. Przy wigilijnych stołach nie brakuje wspólnie śpiewanych kolęd i pastorałek, ciepłych, wypływających prosto z serca pieśni.

 

Dnia 10 stycznia 2019 r. w szkole Podstawowej im. Emilii Plater w Platerówce, pod patronatem PCE w Lubaniu, odbył się III Powiatowy  Przegląd Kolęd i Pastorałek. Przegląd  jest konkursem powiatowym, skierowanym do przedszkoli i wszystkich uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu lubańskiego.

Celem konkursu jest:

- rozbudzenie zainteresowań i rozwijanie uzdolnień uczniów przedszkoli i szkół powiatu lubańskiego,

- wdrażanie uczniów do samokształcenia oraz doskonalenia umiejętności kluczowych, przedmiotowych i ponadprzedmiotowych,

- rozpoznanie ukrytych uzdolnień uczniów,

- stworzenie płaszczyzny pozytywnej i twórczej rywalizacji zarówno dla uczniów jak i ich szkół,

- integrowanie środowiska edukacyjnego,

- propagowanie idei wspierania uzdolnień oraz promocja nauczycieli i szkół wspierających uzdolnienia,

- kultywowanie bożonarodzeniowej tradycji wykonywania polskich kolęd i pastorałek,

- promowanie i prezentowanie muzycznych zdolności uczestników;

Po dokonaniu serdecznych powitań i słowach uznania dla dzieci i młodzieży, oficjalnego otwarcia przeglądu dokonała- jak w latach ubiegłych- Pani Beata Siodłak, która wprowadziła wszystkich zgromadzonych na sali w miłą i serdeczną atmosferę , zachęcając młodych artystów  do porzucenia tremy i śmiałej prezentacji swoich wokalnych umiejętności.

 

 

W tegorocznym konkursie zaprezentowały się uzdolnione zespoły i soliści z czterech grup przedszkolnych oraz reprezentanci ośmiu szkół podstawowych powiatu lubańskiego.  

 

Wykonawcy byli oceniani w dwóch kategoriach : przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych.

Każdy podmiot artystyczny zaprezentował jeden utwór - kolędę lub pastorałkę. Występy oceniało powołane przez organizatora jury. Pod uwagę brane były: dobór strojów i rekwizytów, walory wokalne, aranżacja oraz interpretacja utworu oraz dobór repertuaru.

Jak przyznała przewodnicząca jury- zaprezentowany poziom tegorocznych prezentacji, jak zawsze był bardzo wysoki i komisja miała niełatwe zadanie, aby wybrać laureatów.

Pomimo trudnego zadania- w kategorii szkół podstawowych Jurorzy najwyżej ocenili przedstawicieli naszej szkoły : Magdalenę Sęk oraz Bartłomieja Kiśla.

Uczniowie klasy VI b, przygotowani do konkursu przez p. Dorotę Kusibab i p. Małgorzatę Michalik - zaprezentowali pastorałkę „ Od serca do ucha” i swoim wykonem zachwycili nie tylko komisję oceniającą, ale również zgromadzoną publiczność, która nagrodziła występ gromkimi brawami.

Wszyscy wykonawcy  otrzymali drobne upominki i pamiątkowe dyplomy, a Laureaci I, II i III miejsca- zostaną nagrodzeni podczas Powiatowej Gali Finałowej – podsumowującej wyniki konkursów powiatowych w czerwcu.

                                                                                                                        red. DK i MM