Get Adobe Flash player

„MOJA NIEPODLEGŁA MAŁA I DUŻA OJCZYZNA”

„MOJA NIEPODLEGŁA MAŁA I DUŻA OJCZYZNA”
„Poezja jednoczy, a nie dzieli. I póki ona istnieje ma sens język i rozmowa z drugim człowiekiem”.

IX FINAŁ POWIATOWEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO KLAS VIII-IIIO.G.  Od 9 już lat, PCE w Lubaniu, we współpracy ze szkołami powiatu lubańskiego, jest organizatorem Finału Powiatowego Konkurs Recytatorskiego, który pod kierunkiem p. Beaty Siodłak realizowany jest w ramach zadań Pracowni Wspierania Uzdolnień. W dniu 15 stycznia 2019 r w Szkole Podstawowej nr 1 w Lubaniu odbył się Finał Konkursu- skierowany do wszystkich uczniów gimnazjów oraz klas VIII szkół podstawowych z terenu powiatu lubańskiego. Tegoroczny konkurs miał na celu upamiętnienia stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz zainteresowanie wydarzeniami związanymi z odzyskaniem niepodległości i ich upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży-, dlatego jego tematem było hasło: „MOJA NIEPODLEGŁA MAŁA I DUŻA OJCZYZNA”. Finał konkursu poprzedzony był w każdej placówce eliminacjami szkolnymi, w których najwyżej oceniony recytator- został wyłoniony, jako reprezentant szkoły. Do Szkolnego Etapu Konkursu Recytatorskiego, który w naszej szkole odbył się w dniu 14.12.2018 r., przystąpiło aż 20 uczestników z klas VIII i III O.G.
Jury w składzie: p. Alicja Szczęsna, p. Urszula Tylka, p. Elżbietą Mąkowska, p. Wanda Kwiatkowska i p. Marta Stachyra – jednogłośnie zdecydowało, że w etapie Powiatowym - reprezentować szkołę będzie uczennica klasy VIII- Julia Gapska, która do konkursu przygotowywała się na zajęciach koła teatralnego, prowadzonego pod kierunkiem p. Doroty Kusibab i p.Małgorzaty Michalik.
W dniu IX Finału Powiatowego Konkursu Recytatorskiego- Julka wraz z siedmioma reprezentantami szkól powiatu lubańskiego, zakwalifikowanymi do konkursu, stanęła przed Jury oraz zgromadzoną publicznością, – aby pięknie wyrecytować wiersz S. Barańczaka „ NN próbuje sobie przypomnieć słowa modlitwy”.
Na sali zapanowała cisza a koniec prezentacji nagrodzony został gromkimi brawami. Poziom wszystkich recytacji był bardzo wysoki, jednak to właśnie Julka zachwyciła jury- zarówno piękną prezentacją utworu, jak również ambitnym i adekwatnym do tematu konkursu repertuarem.
Komisja oceniająca jednogłośnie- najwyżej oceniła naszą recytatorkę, przyznając jej zaszczytne I miejsce.
Warto dodać, że Julka , która w kole teatralnym GRANDA wytrwale i bardzo ambitnie rozwija swoje skrzydła już od ponad sześciu lat- w ubiegłym roku, po wygranym etapie szkolnym -również reprezentowała naszą placówkę w Finale Powiatowym Konkursu Recytatorskiego- w kategorii klas IV- VII , gdzie sięgnęła po najwyższe trofeum i została laureatką I miejsca. „Nie ma nic lep­sze­go niż ciężka pra­ca- przy pra­cy te­go wartej”. 
Gratulujemy i cieszymy się razem z Julką!
                                                                                                                           red. D.K i M.M