Get Adobe Flash player
Start Sport Szkolny

Najstarsi uczniowie naszej szkoły w roli organizatorów sportowych

Już po raz kolejny metodą projektu, najstarsi  uczniowie naszej szkoły przygotowali sportową ucztę dla sowich młodszych kolegów.  18.01.2019 na sali gimnastycznej  odbyło się współzawodnictwo sportowo-zabawowe. W wyścigach rzędów  brały udział klasy II i III wraz ze swoimi wychowawcami.

Organizacją całego przedsięwzięcia zajęli się uczniowie klasy IIIC - oddziałów gimnazjalnych,  pod kierunkiem pani Moniki Borkowskiej. Stworzyli  regulamin, opracowali zaproszenia i dyplomy, pozyskali sponsorów na nagrody. Przeprowadzili zawody: przygotowali rozgrzewkę do muzyki , konkurencje sportowe i logiczne dla poszczególnych drużyn. W czasie, gdy jedni podliczali punkty drudzy zorganizowali dla wszystkich zabawy przy muzyce.  Tym razem najważniejszym celem wyścigów była integracja międzyklasowa. Dzieci z poszczególnych klas zostały wymieszane i stworzyły nowe drużyny. Same się nazwały i wybrały opiekuna. Cała rywalizacja przebiegała w duchu sportowej walki a na koniec przyznawane były dyplomy za poszczególne miejsca. Jednak warto zaznaczyć, że wszystkie dzieci dostały nagrody w postaci słodyczy, owoców i napoi. Pragniemy podziękować osobom i instytucjom dzięki którym było to możliwe. Za wsparcie serdecznie dziękujemy : Auto Szkole ,,Siwy’’, Złotemu Potokowi Resort, PU TOMKOP Tomaszowi  Śliwińskiemu. Podziękowania kierujemy również dla Studio Urody ,,Vera’’ oraz dla Indywidualnej  Specjalistycznej Praktyki Lekarskiej Wiktor Kaczurowski. Nasza rywalizacja sportowo - zabawowa  jak sama nazwa wskazuje prócz sportu i promocji aktywności fizycznej wniosła jeszcze zabawę i uśmiech na twarzy każdego dziecka. Serdecznie dziękujemy za aktywne  spędzenie z nami tego czasu.

 

Grupa projektowa: Paulina, Zuzia, Olivier, Karol i Jakub