Get Adobe Flash player

IX Dolnośląska Gala Talentów 2019

21 marca 2019 roku Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II we współpracy z OKiS w Leśnej, była gospodarzem IX Dolnośląskiej Gali Talentów, organizowanej przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.

Wśród miłych gości nie zabrakło przedstawicieli władz powiatu lubańskiego - Wicestarosty Powiatu Lubańskiego - p. Konrada Rowińskiego, rzecznika prasowego Starostwa Lubańskiego - p. Karola Kusibaba oraz władz samorządowych: burmistrza Leśnej - p. Szymona Surmacza, sekretarza Gminy Leśna - p. Krystyny Jarzyny, kierownika referatu społecznego Leśnej - p. Anety Usyk.

Na scenie Ośrodka Kultury i Sportu w Leśnej prezentowali się uczniowie z wielu placówek edukacyjnych regionu jeleniogórskiego. Występy uczniów z Lubania, Bolesławca, Jeleniej Góry, Leśnej, Miszkowic, Łomnicy, Bolkowa, Sokołowca, Gromadki, Ocic, Mysłakowic, Kruszyny- oceniało jury w składzie: przewodnicząca: p.Wioletta Majka- Stangret- Wizytator Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, oraz członkowie : p. Beata Czeczot- dyrektor SP im. Jana Pawła II w Smolniku, p. Karol Kusibab, p. Urszula Tylka , p. Krzysztof Kucharczyk.

 

 

Należy przyznać, że poziom prezentacji był bardzo różnorodny i wysoki. Jury miało szczególnie trudne zadanie, by wyłonić laureatów tegorocznej edycji konkursu. Na scenie mogliśmy podziwiać popisy wokalne, instrumentalne (akordeon, flet poprzeczny, skrzypce, gitara, saksofon), taniec, teatr oraz prezentacje multimedialne przedstawiające sylwetki uczestników  i ich osiągnięcia.

 

 

Spośród osiemnastu- doceniono cztery występy z najwyższą ilością punktów. 30 maja bieżącego roku w finale udział wezmą: Maja Wojtowicz ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Bolesławcu, Zofia Kołodziej ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Bolesławcu, Paula Kurzeja ze Szkoły Podstawowej w Miszkowicach oraz grupa teatralna „Łapacze słów”, reprezentująca naszą szkołę, którą tworzą uczniowie bardzo zróżnicowani wiekowo: Julia Gapska, Amelia Gazda, Zuzanna Labiszak, Naomi Pstrak, Aleksander Maliszewski, Jan Konarski i Emilia Korzun.

 

 

Nad przebiegiem wydarzenia czuwali nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Smolniku. Zaangażowane było całe grono pedagogiczne, dzięki któremu zrealizowano przedsięwzięcie w sposób sprawny, harmonijny, które na pewno długo będzie pamiętane przez uczestników konkursu, ich opiekunów, przybyłych gości oraz organizatorów. 

 

 

Uroczystość uświetnił występ taneczny dziewcząt z grupy aerobiku rekreacyjnego. W przerwie uczestnicy i opiekunowie mogli skosztować dań kuchni molekularnej, przygotowanej przez uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Biedrzychowicach oraz wypieków wykonanych przez rodziców naszych uczniów.

Dziękujemy za współpracę, pomoc i wsparcie Dolnośląskiemu Kuratorowi Oświaty, Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Smolniku, Dyrekcji i Pracownikom Ośrodka Kultury i Sportu w Leśnej, Dyrekcji, Pracownikom i Uczniom Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Biedrzychowicach oraz rodzicom.

             Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!
                                                                                                                                               GALERIA ZDJĘĆ

 

 

                                                                                                                                  red.Renata Arbaczewska