Get Adobe Flash player

WIOSENNY PLAYBACK SHOW

27 marca w naszej szkole odbył się Wiosenny Playback Show. Jak co roku na deskach OKiS w Leśnej witaliśmy w ten sposób nadejście wiosny. Klasy VII, VIII i III OG miały za zadanie przygotować wybrany przez siebie playback piosenki bądź kabaretu.

Zaangażowanie uczniów przerosło nasze oczekiwania, gdyż do konkursu przystąpiło aż 17 prezentacji. Komisja w składzie: Dyrektor naszej szkoły pani Beata Czeczot, Przewodnicząca Rady Miejskiej pani Małgorzata Borysiewicz, pełniąca obowiązki Dyrektora OKiS pani Urszula Tylka, Przewodnicząca Rady Rodziców pani Małgorzata Surwiło oraz absolwentki naszej szkoły pani Natalia Łukasik i pani Daria Jakubowska oceniała znajomość tekstu, oryginalność, dopasowanie stroju do występu oraz ogólne wrażenie artystyczne. Prezentacje były przygotowane na wysokim poziomie, na scenie było dynamicznie, kolorowo, wesoło i sentymentalnie. Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zaprezentowania swoich talentów tanecznych i aktorskich dodatkowo integrując się w zespole klasowym oraz między oddziałami.

Organizacją całego przedsięwzięcia jak co roku zajął się Samorząd Uczniowski na czele z panią Moniką Borkowską i panią Karoliną Stefańską. Uczniowie przygotowali całą oprawę artystyczną: zapowiedzi występów, muzykę, scenografię oraz nagrody. W tym roku prowadzący playback wcielili się w rolę swoich nauczycieli parodiując ich specyficzne zachowania. Zostało to przyjęte przez uczniów z wielkim aplauzem a przez samych nauczycieli z rozbawieniem.

Nieodzownym elementem każdego konkursu są nagrody. W związku z tym członkowie Samorządu Uczniowskiego pozyskali wielu sponsorów, dzięki którym nagrody okazały się bardzo atrakcyjne. W tym momencie chcielibyśmy podziękować Radzie Rodziców SP im Jana Pawła II w Smolniku, firmie Mar- Pol, właścicielom sklepu Spar, właścicielom Babiego Lata oraz Toscany, panu Wiktorowi Kaczurowskiemu, Stowarzyszeniu Zabiegani, pani Magdalenie Dolińskiej, pani Weronice Kołodziejczyk, pani Ewie Gabskiej, pani Danucie Drozd właścicielce firmie AGNES, panu Grzegorzowi Obłój właścicielowi sklepu Grześ.

Niezwykłą niespodziankę sprawili widzom nauczyciele. Przygotowali niezwykle humorystyczny występ w którym zaprezentowali się jako dynamiczne babcie, które na scenie tańczyły, śpiewały, ćwiczyły i rozśmieszały. Belfrowie udowodnili, że mają dystans do siebie i także potrafią się dobrze bawić.

Mamy nadzieję, że playback w wydaniu gimnazjalnym nie będzie ostatnim, gdyż jest to inicjatywa która uczy, bawi, pokazuje talenty uczniów i integruje.


Samorząd Uczniowski