Get Adobe Flash player
Start Biblioteka szkolna
 Na stronie Merlin.pl możemy przeczytać: „Jakub Skworz to polski dziennikarz i pisarz, który w 2015 roku zadebiutował, jako autor książek dla dzieci i młodzieży – od tego czasu młodzi czytelnicy nieustannie domagają się kolejnych jego książek. Skworz jest autorem takich książek jak „Adaś Mickiewicz. Łobuz i mistrz”, „Wampirek Alfred i ostatni ząbek”, „Księżniczka Adela i duszek Elbit” oraz „Prawie bajki. Nieznajomość prawa szkodzi”.             Najnowszym utworem tego autora jest wydana w 2018 roku "Mania Skłodowska" - druga, po Adasiu Mickiewiczu - z zaplanowanej biograficznej serii Wciągające Książki o Wielkich Polakach.
              O godzinie 10: 00 uczniowie klasy IV i V przybyli na spotkanie autorskie. Twórca, wykorzystując projektor, przybliżył im awanturniczą młodość tytułowej bohaterki książki Mania Skłodowska. 
            Impreza przebiegała w wesołej i swobodnej atmosferze. Pan Jakub szybko skradł uwagę swego audytorium. Atrakcji nie brakowało, bowiem autor nie pozwolił im być tylko biernymi słuchaczami. Mieli swoje zadania do wykonania, takie jak wspólne rozwiązywanie rebusów czy też udzielenie poprawnej odpowiedzi na pytania sprawdzające to, co zapamiętali z prezentacji autora. Dla tych, którzy udzielili poprawnej odpowiedzi, przewidziane zostały drobne upominki w postaci zakładek do książek.

              Oczywiście dzieci miały do autora wiele pytań, ale i na nie znalazł się czas.
               Na zakończenie spotkania można było kupić wybrane książki naszego gościa i zdobyć autograf. Do wykonania pamiątkowej fotografii również pana Jakuba nie trzeba było specjalnie namawiać.
             
Anna Kościelniak
Katarzyna Waniczek