Get Adobe Flash player
Start Sport Szkolny

Medale w sztafetowych biegach przełajowych

1 października 2019 r. wzięliśmy udział w powiatowych sztafetowych biegach przełajowych, które tradycyjnie zostały zorganizowane w Olszynie. Nasza szkoła wzięła udział w trzech kategoriach wiekowych: Igrzyskach Dzieci (dziewczęta i chłopcy - klasy IV-VI), Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w kategorii chłopców (klasy VII-VIII). Wszystkie nasze drużyny wróciły z medalowymi miejscami. W biegach dziewcząt i starszych chłopoców walka o miejsca trwała do ostatnej zmiany i ostatnich metrów. Dziewczęta walczyły o drugie miejsce, a chłopcy o prierwsze. Obie nasze drużyny skutecznie odpierały ataki dobiegając na drugim (dziewczęta) i pierwszym miejscu (chłopcy).
W kategorii młodszych chłopców zawody od poczatku do końca przebiegały pod dyktando drużyny SP w Smolniku. Chłopcy wypracowali dużą przewagę na trzech pierwszych zmianach, którą utrzymali do samego końca. Zwyciężyliśmy z przewagą 2 minut nad drugą sztafetą.
Nasze drużyny zapewniły sobie awans do finału wojewódzkiego, który zostanie rozegrany 10 października w Olszynie.Nikola Kurowska, Julia Kirkowska, Agata Stadnik, Roksana Skoczylas, Martyna Leszczyńska, Dominika Gołębiowska, Patrycja Ciupak, Matalia Łapaj, Nikola Dobrowolska, Julia Kołodziejczyk, Paulina Wojtowicz, Zofia Czerwińska
opiekun: Iwona OstrowskaAleksander Maliszewski, Patryk Jadczak, Jakub Dudczak, Daniel Zawiła, Sergiusz Sobiesiak, Krystian Mańkowski, Igor Puczel, Piotr Rajczakowski, Mikołaj Małek, Wiltor Kurowski, Damian Kaszubski
opiekun: Marek MichalikKacper Dziędzioła, Norbert Szcześniak, Michał Sienkiewicz, Kacper Grzesiowski, Błażej Juranek, Michał Rój, Maciej Dubiel, Piotr Borkowski, Kamil Serafin, Bartłomiej Kisiel, Alan Kaszubski
opiekun: Jarosław Zimowicz