Get Adobe Flash player
Start Szkoła promująca zdrowie

Owoce i mleko w naszej szkole

W celu promowania wśród uczniów spożywania pełnowartościowych oraz zdrowych produktów żywieniowych  nasza szkoła jak co roku przystąpiła do programu „Szklanka mleka” oraz „ Owoce w szkole”.

Program „Szklanka mleka”  skierowany jest do uczniów klas I-VI szkół podstawowych. Celem programu jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży dobrych nawyków żywieniowych poprzez promowanie spożycia mleka i przetworów mlecznych.W ramach programu uczniowie naszej szkoły w czasie przerwy śniadaniowej spożywają mleko w kartonikach.Program „ Owoce w szkole”  skierowany jest do uczniów klas I-III szkół podstawowych. Uczniowie naszej szkoły otrzymują kilka razy w tygodniu porcje owocowo-warzywne, które spożywają w czasie przerwy śniadaniowej. Są to: świeże owoce (jabłka, gruszki, truskawki), świeże warzywa (marchew, paprykę słodką, rzodkiewki), soki owocowe, warzywne oraz owocowo -warzywne.Głównym celem programu jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego stylu życia poprzez działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym realizowane w szkole.