Get Adobe Flash player
Start Sukcesy uczniów

III Regionalna Dolnośląska Gala Talentów 2013

alt

 W dniu 21 marca 2013 roku odbyła się III Regionalna Dolnośląska Gala Talentów 2013, pod patronatem Pani Beaty Pawłowicz - Dolnośląskiego Kuratora Oświaty we Wrocławiu.

Impreza miała na celu wyłonienie talentów, które zaprezentują się w Dolnośląskiej Gali Talentów, w czerwcu bieżącego roku  we Wrocławiu.

          Zakwalifikowane zgłoszenia zostały zaprezentowane w eliminacjach regionalnych w czterech wybranych szkołach rejonu jeleniogórskiego, legnickiego, wałbrzyskiego i wrocławskiego. Organizatorem eliminacji regionalnych z rejonu jeleniogórskiego był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Adama Mickiewicza w Lubaniu a współorganizatorem Miejski Dom Kultury w Lubaniu. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych oraz dyrektorzy szkół i placówek edukacyjnych.

   W eliminacjach z rejonu jeleniogórskiego wzięło udział 30 przedstawicieli szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz z placówek edukacyjno wychowawczych. Reprezentantami naszej szkoły, byli laureaci ubiegłorocznego i tegorocznego Powiatowego Konkursu Talentów: Karolina Borkowska, Dawid Kusibab i Emil Martyniak, którzy zaprezentowali etiudę wokalno- teatralną do utworu Marka Grechuty- „Nie dokazuj”. Występ cieszył się dużym zainteresowaniem i wywołał gromkie brawa publiczności.Jurorzy, w skład których wchodzili dyrektorzy i opiekunowie uczestniczących w Gali szkół z uwagą śledzili każdy występ. Po zakończeniu wszystkich prezentacji na kartach do głosowania typowali po dwa wystąpienia, spośród których wyłoniono kandydatów do Dolnośląskiej Gali Talentów, którzy podczas uroczystości finałowej będą prezentować swoje talenty przed Dolnośląskim Kuratorem Oświaty.  Po zakończeniu występów i zliczeniu głosów z kart do głosowania Pan Marek Sieczka, starszy wizytator Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty we Wrocławiu ogłosił listę siedmiu uczestników typowanych do III Dolnośląskiej Gali Talentów.  Mimo ogromnego zaangażowania, nie udało się  przedstawicielom naszej szkoły zakwalifikować do dalszego etapu. Niestety, czasami trzeba sto razy ponieść porażkę, żeby jeden raz wygrać. W następnym roku postaramy się znów spróbować…może się uda!  Jednego możemy być pewni- nasi uczniowie godnie reprezentowali swoją placówkę i jesteśmy z Nich dumni!     
                                                                                                                                 
W imieniu Opiekunów oraz  Dyrekcji Szkoły pragniemy gorąco podziękować OKiS w Leśnej,
jak również R o d z i c o m występujących dzieci  za zaufanie, przychylność, zaangażowanie
i życzliwość, jaką okazali podczas przygotowań do występów naszych młodych talentów.
.

 

                                                                                                                   red. D. Kusibab, M. Michalik