Get Adobe Flash player
Start Sukcesy uczniów

IV ANDRZEJKOWY FESTIWAL TALENTÓW

Młodzieżowy Dom Kultury  w Lubaniu ,już po raz czwarty, miał przyjemność organizować Andrzejkowy Festiwal Talentów. W tym roku, aby wystąpić w Festiwalu należało przejść pomyślnie casting, który odbył się 26 listopada 2013r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubaniu.

 W w/w przedsięwzięciu artystycznym - naszą szkołę już kolejny raz  reprezentowała grupa artystyczna przygotowywana do występów przez p. D. Kusibab i p. M. Michalik, którą podczas eliminacji w dn. 25 listopada 2013r. wyłoniło nasze szkolne JURY.

         Ostatecznie – podczas castingu-  Jury Andrzejkowego Festiwalu Talentów  zakwalifikowało 23 prezentacje do Gali Głównej, która odbyła się 3 grudnia w Auli Kompleksu Edukacyjnego w Lubaniu, w 4 kategoriach :
muzyka, taniec, aktorstwo i inne.

Uczestników oceniało JURY  w składzie:

-p. Mariusz Tomiczek- Zastępca Burmistrza Miasta Lubań

-p. Wojciech Zembik- Członek Zarządu Powiatu Lubańskiego

-p. Marek Kachniarz- Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Lubaniu

-p. Marcin Bykowski- Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu

-p. Aneta Ćwieluch- nauczyciel teatralny Młodzieżowego Domu Kultury w Lubaniu.

Największą popularnością, podobnie jak w latach ubiegłych, cieszyła się kategoria muzyka i właśnie w tej dziedzinie jurorzy przyznali GRAND PRIX, czyli najważniejszą nagrodę Festiwalu dla największego talentu poza podziałami. Nagrodę główną zdobyła jednogłośnie Karolina Sobotko.

A oto LISTA ZWYCIĘZCÓW tegorocznego FESTIWALU TALENTÓW w LUBANIU w  poszczególnych kategoriach:

-kat. muzyka

Laureat: Justyna i Gabriela Gola (ZSP im. A.M. w Lubań)

Wyróżnienie: „Wiolinki” (SP Smolnik)

-kat. taniec

Laureat: „Piratki” (Gimnazjum w Leśnej)

Wyróżnienie: Daria Jakubowska i Patrycja Mogieła (Gimnazjum w  Leśna)

-kat. aktorstwo:

Laureat : zespół Granda (SP Smolnik )

-kat. inne:

Laureat: Żaneta Szczyglewska (GGP Olszyna)

           Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, napoje i słodki poczęstunek.

Laureaci i wyróżnieni uczestnicy otrzymali statuetki oraz nagrody rzeczowe, a zdobywczyni Grand Prix wręczono okazały puchar oraz cyfrowy aparat fotograficzny.

Na zakończenie Gali Głównej, ubiegłoroczny LAUREAT GRAND PRIX FESTIWALU – nasz absolwent- Emil Martyniak gościnnie zaprezentował swój występ . Oklaskiwaliśmy Go z wielkim uznaniem i entuzjazmem .
           Dzieci i opiekunki grupy serdecznie dziękują Rodzicom za wsparcie i życzliwość, Pani Agnieszce Stelzer za ufundowanie strojów dla zespołu ZgAgi  oraz Pani Dyrektor Szkoły Beacie Czeczot za zorganizowanie dojazdu oraz obecność dodającą wszystkim otuchy w czasie Gali Głównej.  

                                                                                                                      red. D.Kusibab, M. Michalik

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ