Get Adobe Flash player
Start Wspieranie uzdolnień

Martynka – Młodą Poetką Dolnego Śląska

Rozmowy z Martynką  o… poezji - zaczęły się  ok. półtora roku temu.Wtedy,  w porozumieniu z panią Dorotą Kusibab , wiersze Martynki  włączono do scenariusza teatralnego pt.,,Dorośli i dzieci ”.

Trzy miesiące później  nagrano etiudę teatralną , w której teksty Martynki recytowały uczennice naszej szkoły , uczestniczące systematycznie w spotkaniach kół zainteresowań  : Koła Miłośników Poezji  i Religijnego Koła Teatralnego .

W marcu tego roku -  cztery wybrane wiersze  Martyny Śliwińskiej  , a także dwa wybrane teksty uczennicy – Mai Strzeszkowskiej   zostały wysłane do Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu i wzięły udział w konkursie  ,,Młody Poeta Dolnego Śląska ”.

Dnia   2 kwietnia 2014r. – opiekunka Koła Miłośników Poezji  SP im. Jana Pawła II w Smolniku - p. D. Kusibab - otrzymała informację cyt. : ,, Serdecznie zapraszamy na rozstrzygnięcie konkursu „Młody Poeta Dolnego Śląska”, organizowanego w ramach targów książki regionalnej-,, Silesiana – Dolnośląski Salon Wydawniczy”, które odbędą  się dn. 13 kwietnia 2014 w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej we Wrocławiu, Rynek 58 o godzinie 13.00 w Sali Konferencyjnej na 3 piętrze. Spotkanie połączone będzie z warsztatami dla MŁODYCH POETÓW ,  przeprowadzonymi przez Stowarzyszenie ,,W Cieniu Lipy Czarnoleskiej”. Proszę o przybycie ponieważ zgłoszone  przez Panią dziecko jest w gronie laureatów.  Z poważaniem : koordynator projektu-Katarzyna Zborowska

Dnia 13 kwietnia , dzięki życzliwości Rady Rodziców, siedem uczennic (wymienionych kół zainteresowań) naszej szkoły wraz z opiekunkami mogło wziąć  udział w uroczystości wręczenia nagród oraz proponowanych warsztatach dla… młodych poetów .

 Tego pamiętnego dnia ,wymienione grono dzieci  wraz z opiekunkami : panią M. Michalik i panią  D.  Kusibab oraz RODZICAMI LAUREATKI – oklaskiwało sukces Martynki Śliwińskiej, a więc  :  I MIEJSCE w konkursie ,,Młody Poeta Dolnego Śląska”.                                     

                                                            
                                        
Wyobraźnia ”

Najpierw ,       

narysuj sobie słonia .

Po chwili ,

popatrz z innej  strony .

Wtedy ,

gdy się dobrze przyjrzysz ,

zobaczysz …

dwa ogony !

 

                               „ Siedem dni mojego misia ”

 

Mój kochany miś

uśmiechnął się do mnie dziś.

 

Wczoraj  - był ponury.

W poniedziałek -  patrzył w chmury .

We wtorek -  zjadł dwa hot-dogi .

W środę -  nie umył podłogi .

W czwartek -  był troszkę srogi .

W piątek -  zrobił dziurkę w koszulce .

W sobotę - ułożył książki na półce .

W niedzielę o czymś…zapomniał ,

dopiero w środę sobie przypomniał .

 

Taki był tydzień mojego misia ,

który uśmiechnął się do mnie dzisiaj.

                             

                                     ,, List do Mamusi”

Moja Mamusiu , poświęcisz mi  czasu ?

Może pójdziemy na spacer do lasu ?

Lub inny spacerek …

Nie szkoda mi czasu.

 

Albo nie pójdziemy na żaden spacerek,

Znajdziemy -  ptaszka, nazwiemy go -  Karmelek.

Wstąpimy do sklepu , kupimy mu klateczkę

I do tej klateczki małą  huśtaweczkę.

 

Nie lubię much , więc

kupimy  ziarna .

 

Pobiegniemy  na  Reja

i  na huśtawkach … he - ja !

 

Od   Martynki -

do Mamusi,

lecz  Mamusia –

nic nie musi.