Get Adobe Flash player

Listy Dla Ziemi

Piszę do Państwa, ponieważ Leśna znalazła się na liście gmin, które przystąpiły do trzeciej edycji Listów dla Ziemi – jednej z największych inicjatyw ekologicznych w Polsce i być może będą Państwo zainteresowani opublikowaniem tej informacji na swoim portalu.

Akcja, której organizatorem jest Fundacja Ekologiczna ARKA, ma charakter edukacyjny. Towarzyszyć jej będą liczne eventy w całej Polsce, a także konkurs na najbardziej poruszający list.

W dwóch poprzednich edycjach Listów dla Ziemi wzięło udział 670 samorządów, 7 000 placówek oświatowych, 800 tysięcy uczniów.

W załączniku przesyłam informację prasową i plakat akcji.

Dodatkowe informacje:

Wojciech Owczarz – Fundacja Ekologiczna ARKA, tel.  609 267 020,  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

a także na stronach

http://listydlaziemi.pl/

http://www.fundacjaarka.pl/

https://www.facebook.com/listydlaziemi

Pozdrawiam

Daria Urbańska
www: www.e-words.pl
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
biuro: e-words Mieszczak & Kuś, ul. 3 Maja 25, 43-300 Bielsko-Biała
 

Leśna w gronie uczestników Listów dla Ziemi 2015

W styczniu wystartowała trzecia edycja Listów dla Ziemi. Tegoroczny temat to ograniczanie ilości odpadów opakowaniowych i ekokonsumpcja. W gronie pierwszych uczestników akcji znalazła się również Leśna.

 

Temat 2015: ograniczanie odpadów i ekokonsumpcja

Listy dla Ziemi to projekt Fundacji Ekologicznej Arka z Bielska-Białej. Jego głównym celem jest edukacja ekologiczna prowadzona w atrakcyjnej i angażującej formie oraz podejmowanie ważnych i aktualnych problemów dotyczących środowiska. Pierwsza edycja dotyczyła segregowania odpadów i recyklingu. Druga była poświęcona paleniu śmieci w piecach domowych i niskiej emisji. Tematem wiodącym Listów dla Ziemi 2015 jest ograniczenie ilości odpadów opakowaniowych

 i ekokonsumpcja.

 

Całoroczne działanie

Akcja Listy dla Ziemi jest organizowana w ramach ogólnopolskiej kampanii „Nie bądź jednorazowy”. W ciągu całego roku towarzyszą jej happeningi, wystawy i warsztaty w największych miastach w Polsce. Tegoroczna kampania obejmie ponadto: akcję 365 reklamówek śmieci (www.365reklamoweksmieci.pl ), pokazy Mobilnej wystawy edukacyjnej i prezentację nowego Ośmiokąta edukacyjnego.

 

Listy papierowe i online

Bardzo ważną rolę w akcji odgrywa angażowanie w działania urzędów miast i gmin, przedszkoli i szkół, a najważniejszym punktem projektu jest konkurs na Najpiękniejszy List dla Ziemi. W kwietniu w placówkach w całej Polsce dzieci piszą listy, w których namawiają dorosłych do proekologicznych działań. Trzecia edycja akcji wprowadza jednak pewną nowość, bo uczniowie swoje listy napiszą nie tylko na papierze z makulatury, ale też online, dzięki specjalnej aplikacji!

 

Ponad 600 gmin

W dwóch poprzednich edycjach akcji wzięło udział 670 samorządów, 7 000 placówek oświatowych i 800 tysięcy uczniów. Dzięki zaangażowaniu placówek oraz urzędów miast i gmin z całej Polski ważne ekologiczne problemy mają możliwość dotarcia do znacznie większej liczby osób. Na pewno warto włączyć się w tę dyskusję!

 

Akcja Listy dla Ziemi jest organizowana w ramach Ogólnopolskiej kampanii „Nie bądź jednorazowy” dofinansowanej ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.  Patronat nad akcją sprawuje Ministerstwo Środowiska.

 

 

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie akcji listydlaziemi.pl.