Get Adobe Flash player
Start Wspieranie uzdolnień

III Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny

 Dnia 27 lutego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w III Międzyszkolnym Konkursie Mitologicznym organizowanym przez Zespół Szkół Urszulanek we Wrocławiu.  Etap szkolny polegał na rozwiązaniu testu składającego się z dwudziestu pytań dotyczących mitologii greckiej i rzymskiej. Do II etapu konkursu przeszła dwójka najlepszych: Alicja Smentek i Dawid Jabłoński. 13 marca pojechali oni wraz z nauczycielem prowadzącym, Panią Aleksandrą Sobczyk, do Wrocławia na zmagania z uczniami z innych szkół z terenu całego województwa. O godz. 9.00 wszyscy uczestnicy przystąpili do kolejnego testu, tym razem trudniejszego. Po zakończeniu pisania miał miejsce słodki poczęstunek. Aby skrócić czas niecierpliwego oczekiwania na wyniki, uczennice i nauczyciele tamtejszej szkoły przygotowali atrakcyjne zajęcie dla dzieci i młodzieży. Pierwszą z nich byłą nauka gru na papierowych kubkach, w której każdy musiał odegrać wskazany rytm. Później wszyscy zostali zaangażowani w naukę tańca belgijskiego. Następnie, na scenie, zostało wystawione przedstawienie obrazujące mit o Dedalu i Ikarze. Zakończeniem całych zmagań było uroczyste wręczenie dyplomów za udział w konkursie oraz nagród laureatom. Co prawda w tym roku nie udało się naszym uczniom zająć żadnego miejsca, ale i tak świetnie się bawiliśmy w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. Ponadto nazwa naszej szkoły po raz kolejny pojawiła się na arenie wojewódzkiej pośród sześćdziesięciu innych szkół.

Opracowała: A. Sobczyk