Get Adobe Flash player
Start Wspieranie uzdolnień

POWIATOWY ETAP KONKURSU RECYTATORSKIEGO " PEGAZIK"

Stało się już tradycją , że w marcu  każdego  roku Młodzieżowy Dom Kultury w Lubaniu organizuje i przeprowadza  konkursy  recytatorskie  o zasięgu powiatowym.  Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych  rywalizowali   o udział w etapach o zasięgu regionalnym i wojewódzkim.
Dn. 19. 03. 2015 roku w MDK w Lubaniu odbyły się eliminacje do IX Powiatowego Konkursu Recytatorskiego klas IV-VI - PEGAZIK. W zmaganiach wzięli udział uczniowie szkól z terenu powiatu lubańskiego, wyłonieni w szkolnych przesłuchaniach.                       
Naszą szkołę godnie reprezentowały uczennice klas IV- VI : Wiktoria Stelzer , Pola Małek , Teresa Pałys - Udegbe. Jury tegorocznego konkursu zadecydowało , że laureatami XX. Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego  „PEGAZIK” zostali : Kornelia Orlik ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Lubaniu oraz  Dawid Kusibab z Gimnazjum w Leśnej.  Wszyscy uczestnicy otrzymali  pisemne podziękowania, a laureaci - nagrody ufundowane przez Organizatora i Starostwo Powiatowe w Lubaniu. Jesteśmy dumni z naszych uczennic .
W trakcie konkursu kolejny raz mieliśmy okazję wsłuchiwać się w ich interesujące występy , które zasługiwały na wielkie uznanie