Get Adobe Flash player
Start Sukcesy uczniów

DOLNOŚLĄSKA GALA TALENTÓW

Kiedy wielu z nas oczekiwało na zaćmienie Słońca, w Sali Miejskiej w Mirsku miało miejsce wydarzenie równie ciekawe i niepowtarzalne.

20 marca 2015 r. o godzinie 10.00, odbyły się  rejonowe eliminacje do finału V Dolnośląskiej Gali Talentów. Impreza ta jest od kilku juz lat organizowana przez Dolnośląskie Kuratorium Oświaty.

Tegoroczny finał odbędzie się w czerwcu w Polanicy Zdroju. W tym roku Mirsk gościł uzdolnionych uczniów ze szkół regionu jeleniogórskiego, w sumie z 17 placówek ( szkól podstawowych, gimnazjów i szkól ponadgimnazjalnych ) .

Naszą szkołe reprezentowali w tym roku przedstawiciele   grupy teatralnej  GRANDA ( 10 osób), którzy zaprezentowali regulaminową-  5 minutową etiudę teatralną pt. " Dorośli i dzieci".

Przez niemal trzy godziny trwał fantastyczny pokaz różnorakich talentów młodych ludzi. Uczestnicy Gali
w jednej z publikacji napisali  cyt. : ,,...Mogliśmy usłyszeć wiele światowych przebojów w wykonaniach czasem lepszych niż oryginały; mogliśmy obejrzeć śliczne mażoretki w układzie marszowo-tanecznym; podziwialiśmy kelnerów w obsłudze synchronicznej; mogliśmy zasłuchać się w muzykę Chopina; zachwycaliśmy się świetnymi szkicami i pracami malarskimi; obejrzeliśmy bardzo poruszającą etiudę teatralną; wysłuchaliśmy świetnej recytacji; wreszcie pobudziliśmy się ostrymi rockowymi kawałkami.,,".

Na mirskiej scenie w sumie zaprezentowały się aż 63 osoby! Wszystkie te popisy oceniało siedemnastoosobowe osobowe jury, w skład którego weszli dyrektorzy (lub ich przedstawiciele) placówek, które brały udział
w przeglądzie. Podobno nie mieli Oni łatwego zadania! Każdy występ był bardzo dobry, niepowtarzalny
i profesjonalny! A jurorzy mogli zagłosować tylko na jednego występującego !

Ostateczny werdykt Jury zostanie ogłoszony na stronie internetowej Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty do 10 kwietnia 2015 r. Tymczasem wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w eliminacjach, które wręczyła przedstawicielka DKO - pani wizytator Ewa Szkałuba.

Młodzi artyści i ich opiekunki czekają niecierpliwie na werdykt i proszą wszystkich o mocne kciuki!
                                                                                                                                                                                red. D.K i M.M
ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ