Get Adobe Flash player
Start Wspieranie uzdolnień

„Polska pachnąca w lipach…”,

 Na przełomie lutego/marca w naszej szkole odbył się etap szkolny II Ogólnopolskiego  Konkursu  Literacko – Plastycznego  pod hasłem „Polska pachnąca w lipach…”, której bezpośrednim organizatorem jest  Szkoła Podstawowa nr 7 im. ks. Jana Twardowskiego w Lublinie. Honorowy Patronat Konkursu objęli: Prezydent miasta Lublina Krzysztof Żuk, Arcybiskup  Metropolita Lubelski ks. Stanisław Budzik, Lubelski Kurator Oświaty Krzysztof Babisz oraz Radio eR,

Konkurs dotyczył  twórczości ks. Jana Twardowskiego i miał na celu:
- rozwijanie wyobraźni, zainteresowań plastycznych i literackich wśród dzieci,
- doskonalenie umiejętności wyrażania siebie poprzez sztukę,
- rozwijanie wrażliwości estetycznej,
- promowanie twórczości dziecięcej,
- zachęcanie dzieci do czytania książek i kreatywnego wykorzystania tekstów.
Do etapu szkolnego przystąpiło 78 uczniów z klas III, V i VI , którzy zdecydowali się wykonać pracę plastyczną.
Warunkiem uczestnictwa w części plastycznej konkursu, było wykonanie  techniką dowolną, na kartce formatu A3,  ilustracji do wiersza ks. Jana Twardowskiego pt. " Liście".
Po przeanalizowaniu wszystkich prac,  wytypowano  11,  które będą reprezentować naszą szkołę w dalszym etapie konkursowych zmagań i zostały wysłane do Lublina.
Laureatami etapu szkolnego zostali uczniowie:
Ada Bednarczyk- kl. III b, Roksana Kaczkowska- kl. III b, Martyna Masłowska kl. V b, Maja Prządo- kl. V b, Piotr Skrzyński- kl. V b, Martyna Mokiejewska- kl. VI a, Jakub Dobrzański- kl. VI c, Franciszek Fedorowicz- kl. VI c, Kinga Kuberna- kl. VI c, Wiktoria Stelzer- kl. VI c, Daria Ziółkowska- kl. VI c;
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i wykonanie ciekawych prac ,
a laureatom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ