Get Adobe Flash player
Start

Historia naszej szkoły sięga czasów powojennych. W latach 1947/48 uruchomiono filię Publicznej Szkoły Powszechnej (późniejsza SP nr 1) w Niedźwiedziej Górze (za przejazdem).W roku szkolnym 1956/57 podzielono na dwa obwody szkolne i wówczas Szkoła Podstawowa nr 2 mieściła się w dwóch budynkach przy ulicy Baworowo. W 1984 r. powołano Społeczny Komitet Budowy Szkoły, a 01.09.1993 roku odbyła się inauguracja roku szkolnego w nowo oddanym budynku w Smolniku. 01.01.1996 Szkoła Podstawowa nr 2 zmienia nazwę na Szkoła Podstawowa w Smolniku.

01.09.2002 oddano do użytku nowy segment szkoły i w tym kształcie szkoła funkcjonuje do dziś. Szkoła ciągle się rozwija akcentując swą obecność w gminie, województwie, kraju i poza granicami. W 2000 roku nawiązano kontakt z Holandią i od tego czasu najlepsi uczniowie, a także sportowcy mieli możliwość spędzania tam czasu wakacyjnego. W roku szkolnym 2003/2004 szkoła starała się o certyfikat "Szkoły z klasą" organizując róźnorodne działania pod patronatem Gazety Wyborczej. Otrzymała go 01.10.2004 roku.

W historię szkoły mocno wrosły uroczystości z okazji świąt narodowych i imprez okolicznościowych, z którymi społeczność szkolna wychodzi do społeczności lokalnej. W murach naszej szkoły gościliśmy wiele sławnych postaci: pisarzy, aktorów, artystów. Osiągamy wysokie wyniki w zawodach sportowych, olimpiadach, konkursach, stąd uczniowie naszej szkoły znani są nie tylko w gminie, ale w powiecie, województwie i kraju. Odnotowaliśmy także osiągnięcia w konkursach europejskich.  

Jesteśmy szkołą otwartą na wszelkie nowości, a jednocześnie pielęgnujemy tradycje lokalne, chrześcijańskie i patriotyczne.

6 czerwca 2007 roku szkole nadano imię Jana Pawła II i co roku w tym dniu szkoła obchodzi swoje święto.