Get Adobe Flash player
Start Wycieczki

Młodzi kibice z SP Smolnik na Stadionie Miejskim we Wrocławiu

W dniu 26.09.2012r. nasi uczniowie ze SP w Smolniku zostali zaproszeni przez władze Klubu „Śląska” Wrocław na mecz pucharowy z GKS Bełchatów.

 

Podczas meczu drużynę „Śląska” dopingowało ponad 8,5 tysięcy dzieci, które zostały zaproszone przez zespół mistrza Polski w ramach drugiej edycji akcji „Dzieci na stadionie - uczymy siędopingu". Mimo późnej poryrozpoczęcia spotkania (godz. 20:30). – to atmosfera i wynik spotkania (3:0 dla Śląska Wrocław) sprawiła,  że młodzi kibice byli usatysfakcjonowani. Stadiono kazał się bezpiecznym miejscem, a mecze Śląska są doskonałą rozrywką dlawszystkich, także dla rodzin z dziećmi.

W trakcie tego meczu odbywałasię się lekcja kulturalnego dopingu przygotowana przez Stowarzyszenie „Wielki Śląsk”. Jesteśmy przekonani, że spora część tych osób, która pojawiła się na spotkaniu 1/8 finału Polski bardzo dobrze się bawiła, dzięki czemu jest nadziej, że rośnie nam młode, kulturalne pokolenie kibiców. Cieszymy się z tego, że propagowana jest edukacja kulturalnego kibicowania.Opracował: A.Durlak