Get Adobe Flash player
Start Sukcesy uczniów

Finaliści 7. edycji konkursu literacko-plastycznego „BAZGROŁ”

Znamy już laureatów konkursu literacko-plastycznego „BAZGROŁ”. Na liście finalistów są nasi uczniowie: Amelia Igielska (lat 10), która tworzyła pracę z opiekunem Sebastianem Igielskim, oraz pracujące w słowno-malarskim duecie: Dorota Witecka (lat 7) i Zuzanna Labiszak (lat 7).
 „BAZGROŁ” to literacko-plastyczny konkurs o zasięgu ogólnoświatowym (!), w którym udział biorą artystyczne duety. Zadanie, wbrew przewrotnemu tytułowi, nie polega na nabazgraniu byle czego, lecz na twórczej współpracy. Tekst i obraz (ilustracja) mają się dopełniać, a autorzy wzajemnie inspirować.

            Dzięki takiej formule dzieci z dziećmi, dzieci z dorosłymi, dzieci z uznanymi artystami mogą wyrazić, „co im w duszy gra”, gdyż „BAZGROŁ” nie narzuca tematu. Okazuje się, że dowolność, ale z odpowiednią inspiracją przynosi niezwykłe efekty.            Mogły się o tym przekonać Panie: Marzena Stachnik i Agnieszka Smolińska, ponieważ to właśnie Pani Marzenka podjęła ideę konkursu i zainicjowała etap szkolny, natomiast Pani Agnieszka była pierwszym redaktorem dla szkolnych literatów. Obie panie miały okazję przeczytać i obejrzeć wszystkie prace powstałe w Szkole Podstawowej w Smolniku, a było ich 13, i zgodnie przyznają, że walory plastyczne były niesamowite, opracowanie literackie niezwykłe, zatem ogólnie - poziom był bardzo wysoki.


            Dlatego spośród ponad tysiąca, jak podają na swojej stronie organizatorzy, dwie prace z naszej szkoły znalazły się w finale. Amelii, Dorocie, Zuzannie i wszystkim, którzy przyczynili się do powstania ich dzieł, gratulujemy. Mamy nadzieję, że finalistki będą mogły pojechać na Warszawskie Targi Książki, by 20 maja 2016 r. spotkać się z pozostałymi laureatami i świętować sukces.

            Możemy tylko żałować, że w naszej bibliotece nie ma konkursowych prac, na pewno wielu uczniów chętnie by je poznało.

                                                                                                                      A.S.