Get Adobe Flash player

,, Królewna z drewna"- I- Teatr

Nasza szkoła dysponuje kilkoma salami lekcyjnymi wyposażonymi w tablice multimedialne, dające nam możliwość uczestnictwa w atrakcyjnych zajęciach prowadzonych z wykorzystaniem technologii informacyjno - komunikacyjnej.         
     Dnia 11 stycznia 2017 roku uczniowie klas IV a, IV e, V b,VI c oraz I b wzięli udział w ważnym kulturalnym wydarzeniu, którym był internetowy teatr transmitowany na żywo. Spektakl przygotował łódzki teatr Arlekin. Mogliśmy być świadkami bajkowej opowieści o Sosence, tytułowej Królewnie z drewna. Aby zachęcić naszych uczniów do udziału w widowiskach teatralnych, przytaczamy fragment recenzji, którą można przeczytać na stronie Internetowego Teatru TVP: „Królewna z drewna” to barwna, wierszowana bajka, oparta na najnowszym, niepublikowanym dotąd tekście Waldemara Wolańskiego. W rozśpiewanej, bardzo zabawnej a jednocześnie trzymającej w napięciu formie, opowiada o przygodach małej Sosenki, która ratuje swoich rodziców i cały las przed złem, czyhającym na bezpieczny dotąd świat, w jakim mieszkała nasza bohaterka. A zło czyha wszędzie – ze strony natury, ale i ludzi – bandy korników i bezwzględnych drwali. Dlatego Sosenka staje przed nie lada wyzwaniem, musi podejmować trudne decyzje i niezwykle szybko dorosnąć… 


 
Poza walorami muzycznymi i plastycznymi – głównie pięknymi, animowanymi lalkami – jest jednocześnie doskonałą propozycją edukacyjną, uczącą gatunków drzew oraz w atrakcyjnej formie zachęcającą do obcowania z przyrodą. 
Uczniowie z wielkim zainteresowaniem śledzili losy bohaterki, a po spektaklu w pozytywny sposób się o nim wypowiadali. Była to wspaniała lekcja sztuki, z którą obcujemy w naszej placówce