Get Adobe Flash player
Start Wydarzenia

ORSZAK TRZECH KRÓLI W LEŚNEJ

„Ujrzeliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przybyliśmy oddać  pokłon Panu” Mt. 2,2b

W Uroczystość Objawienia Pańskiego z inicjatywy Ks. Prałata, Ks. Artura i Ks. Marka  po raz drugi w naszej parafii odbył się Orszak Trzech Króli. To dobrze  znana już rodzinna i plenerowa impreza odbywająca się 6 stycznia.
Tego dnia po Uroczystej Mszy Świętej ulicami naszego miasta wędrowali Trzej Królowie ze swoją świtą. Celem wędrówki było dotarcie do ubogiej stajenki i oddanie pokłonu Dzieciątku. W naszej parafii wierni uczestniczący w orszaku dotarli do Domu Kultury, aby tu obejrzeć Jasełka pod tytułem „Boże Objawienie”, które to  ukazały nam Zwiastowanie NMP, przybycie do stajenki pasterzy, Trzech Mędrców oraz przedstawicieli różnych narodów. Sceny były przeplatane pięknymi polskimi kolędami. Przedstawienie zostało przyjęte bardzo ciepło i nagrodzone gorącymi brawami.Program został  przygotowany przez Panią Irenę Osajdzińską – Rozenbajger przy współpracy nauczycieli Pani Karoliny Rajczakowskiej, Pani Karoliny Żubreckiej i Pani Katarzyny Zając – Ostrowskiej.W przedstawieniu wystąpiły wszystkie dzieci klas trzecich Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II z oddziałami gimnazjalnymi.Za pomoc w zorganizowaniu uroczystości dziękujemy bardzo serdecznie Pani Dyrektor Szkoły Beacie Czeczot, Pani Wicedyrektor Szkoły Alicji Szczęsnej, Pani Dyrektor OKiS Agnieszce Smolińskiej, Panu Krzysztofowi Krzemińskiemu. Wyrazy wdzięczności i gorące podziękowania kierujemy także do Rodziców uczniów  klas trzecich za pomoc w przygotowaniu strojów i rekwizytów niezbędnych do przedstawienia. Podobnie jak w roku ubiegłym Orszak Trzech Króli cieszył się dużym zainteresowaniem. 
 

 
Irena Radyk

GALERIA ZDJĘĆ