Get Adobe Flash player
Start Wycieczki

Wycieczka klas III do Chromca

W czwartek 18 października 2012 roku uczniowie klas III wraz z wychowawczyniami  M. Załęczną, A. Kościelniak i I. Tarnarzewską, na zaproszenie pana Jana Bednarskiego i pana  Zbigniewa Żółtaka, udali się na wycieczkę do Chromca.  Znajduje się tam pierwsza w Polsce Edukacyjna Ścieżka Myśliwska wykonana przez myśliwych i należąca do Koła Łowieckiego „Jeleń” w Jeleniej Górze.

W pięknych krajobrazach  okolic Starej Kamienicy, przy pięknej pogodzie, zostaliśmy szczodrze ugoszczeni kiełbaskami, napojami i słodkim poczęstunkiem.  O dokarmianiu zwierząt, wyglądzie urządzeń łowieckich, o florze i faunie naszych okolic, jak i  tym jak dba się o las, dowiedzieliśmy się z ciekawej, przystępnie i dowcipnie prowadzonej lekcji przyrody, przygotowanej dla nas przez pana Stanisława Gmyrka – łowczego Koła Łowieckiego „Jeleń” i pana Jakuba Tomza z Nadleśnictwa Szklarska Poręba.

Uczestniczyliśmy w ciekawych zabawach ruchowych jak i w konkursie wiedzy o lesie, podczas którego zostaliśmy hojnie obdarowani w medale, książki i mapy przyrodnicze. Zadowoleni, przesyceni wiedzą i świeżym powietrzem, wróciliśmy do szkoły, aby wspominać wspaniałą zabawę i dzielić się z innymi wiadomościami, które tam zdobyliśmy.

Dziękujemy wszystkim naszym dobrodziejom, dzięki którym ta wycieczka mogła się  odbyć:
Panom Janowi Bednarskiemu  i  Zbigniewowi  Żółtakowi – łowczym Koła Łowieckiego „Gwizd” za zaproszenie i przygotowanie wycieczki,
Panu Stanisławowi Gmyrkowi – łowczemu  Koła Łowieckiego „Jeleń” i panu Jakubowi Tomza z Nadleśnictwa Szklarska Poręba  za wspaniałą prelekcję ,

Państwu Agnieszce i Krzysztofowi  Bieleckim- właścicielom Firmy Transportowej "Bielawa”  za użyczenie autobusu.

 

Uczniowie kl.  III a, III b, III c wraz z wychowawczyniami