Get Adobe Flash player

„Wielka burza” w szkole

To był wspaniały czas. Chociaż na dworze panował siarczysty mróz, w szkole panowała  ciepła i serdeczna atmosfera.
W dniach od 26 do 28 lutego w Szkole Podstawowej z O.G. im. Jana Pawła II w Smolniku, odbyły się Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadził Ksiądz Andrzej Janicki. Rekolekcjonista, podobnie jak wiosenna burza budzi przyrodę do życia, starał się budzić serca dzieci i młodzieży do życia z Bogiem.

 

 

 

 

Ksiądz Andrzej w bardzo przystępny i obrazowy sposób, starał się uświadomić uczestników spotkań, że Jezus wszystkich bardzo kocha i pomaga w trudnych sytuacjach, tylko trzeba Mu zaufać. Pokazywał, że  Jezus wziął na siebie nasze grzechy i zaniósł je na krzyż i, że to właśnie On szlifuje nasze serca jak prawdziwy diament. Piękna rekolekcyjna nauka była przeplatana śpiewem piosenek z akompaniamentem gitarowym.
W ostatnim dniu nauk rekolekcyjnych uczniowie mogli skorzystać z Sakramentu Pokuty, po którym w murach szkoły – w sposób wyjątkowy - odprawiono uroczystą Mszę Świętą, wieńczącą trzy dni wielkopostnych rozważań.
W czasie trwania rekolekcji odbył się konkurs klasowy na najładniej wykonaną Drogę Krzyżową. Konkurs wygrała klasa IIIC, a nagrodą był wspaniały tort ufundowany przez Księdza Proboszcza. Pozostali uczniowie, którzy wykonali ciekawe prace, zostali nagrodzeni słodyczami.
Za zorganizowanie tegorocznych - zupełnie odmiennych rekolekcji dziękujemy Księdzu Proboszczowi Grzegorzowi Niwczykowi, Księdzu Andrzejowi, Księdzu Arturowi oraz Pani Dyrektor Beacie Czeczot, Pani Wicedyrektor Alicji Szczęsnej i wszystkim Nauczycielom za pomoc i wyrozumiałość.
                                                                                                        red. I.R, M.M