Get Adobe Flash player
Start Wspieranie uzdolnień

Grupa teatralna na Dniach Kultury Polskiej w Biedrzychowicach

Już kolejny raz zostaliśmy zaproszeni przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Biedrzychowicach do udziału w Dniach Kultury Polskiej. W tym roku impreza odbyła się 8 marca 2018 roku i przebiegała pod hasłem „Ludowość w kulturze polskiej”. Jest nam bardzo miło, że organizatorzy doceniają nasz warsztat artystyczny. Propozycję udziału w przedsięwzięciu otrzymaliśmy na zeszłorocznej edycji uroczystości.
 Od grudnia 2017 roku trwały przygotowania do występu. Wiedzieliśmy, jakie są oczekiwania organizatorów, dlatego podeszliśmy do sprawy poważnie. Rangę festiwalu podkreśla corocznie obecność Marszałka Wojewódzkiego, Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, Burmistrzów miast, Dyrektorów szkół i znanych ludzi kultury
 Nie jesteśmy grupą taneczną ani wokalną, ale podjęliśmy wyzwanie. Przygotowaliśmy układ taneczny do tańca ludowego, jakim jest oberek. Zadbaliśmy o choreografię, kostiumy i dobry nastrój do zabawy. Wystąpiliśmy obok grup zajmujących się tą tematyką profesjonalnie i występujących na ogólnopolskich i światowych festiwalach. Gromkimi brawami pochwalono nas za teatralność występu. Mile wskazywano na nasze innowatorskie potraktowanie tańca.


 
 Bardzo dziękuję uczestnikom zajęć teatralnych, że tak ochoczo podeszli do tego projektu. Bohaterami są: Wiktoria Stelzer, Oliwia Mazur, Pola Małek, Maja Hyży, Oliwia Hyży, Martyna Masłowska, Wiktoria Gincelis, Aleksandra Starczewska, Jakub Dobrzański, Kami Heller, Łukasz Mogieła, Bartłomiej Dudczak, Oliwier Stelzer, Patryk Błażków, Emil Prochownik oraz Kamil Śliwiński. Za pomoc w przygotowaniu tego barwnego widowiska dziękuję również Dyrektorowi Szkoły, Pani Beacie Czeczot, Pani Monice Borkowskiej, Pani Ewie Pachocie i Pani Annie Stelzer. Dzięki nim grupa wystąpiła w kostiumach ludowych, które wzmocniły wrażenia artystyczne.
 
Opiekun koła teatralnego
Renata Arbaczewska