Get Adobe Flash player

Planetarium

W dniach 19-20 marca 2018 r. w naszej szkole gościliśmy astronoma pana Tomasza Lewickiego, który przyjechał do nas z planetarium.
 Seanse  prowadzone były dla 258 uczniów naszej szkoły. Przenośne planetarium „Bajkonur” wyposażone jest w najnowocześniejszy w Polsce projektor, który wywarł na uczniach ogromne wrażenie. Astronom bardzo ciekawie opowiadał 
o zagadkach Kosmosu. Uczniowie z klas I-II uczestniczyli w pokazie pt: „Dzieci Pana Astronoma”, który obfitował w piosenki, recytacje, kolorowe rysunki i ruch. Razem z tytułowymi dziećmi Pana Astronoma — Teleskopką i Teleskopkiem — uczniowie wędrowali po niebie i Ziemi poznając tajemnice Wszechświata.  Podczas seansu uczniowie klas IV- VII poznali  zmienność pór roku oraz wiele efektów towarzyszących ruchowi obiegowemu Ziemi wokół Słońca. Mogli  również zobaczyć nocne niebo takie, jakie trudno ujrzeć dzisiaj „na żywo”.
Wiedza zdobyta w czasie pokazów, uzupełniona komentarzem wykwalifikowanego astronoma na pewno przyda się na lekcjach przedmiotów przyrodniczych i rozbudzi pasje poznawcze uczniów.
 
                                                                                             Opracowała:
                                                                                             Katarzyna Waniczek
                                                                                             Małgorzata Witecka