Get Adobe Flash player

Spotkanie z biblioteką

Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość, a pierwsza wypożyczona książka powinna być  na długo zapamiętana. Specjalnie na tę okazję została przygotowana krótka część artystyczna, podczas której uczniowie z klasy IV i V starali się przekazać pierwszoklasistom wiedzę  o książce i bibliotece.

Następnie uczniowie klasy pierwszej zapoznali się z  regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz  prośbami książki, dzięki temu mogli zaprezentować zdobyte umiejętności umożliwiające im wejście do wspaniałego świata książki. Nasi najmłodsi uczniowie uroczycie przyrzekali, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika, poprzez dotknięcie ramienia ucznia przy pomocy encyklopedii. Po akcie pasowania nastąpiły gratulacjei życzenia. Młodzi czytelnicy otrzymali upamiętniające tą ważną chwilę dyplomy i zakładki.

Uroczystość przebiegła w miłej i przyjaznej atmosferze. Książki na bibliotecznych półkach czekają na nowych czytelników, którzy będą tu zawsze mile widziani. 

 

A.    Kościelniak

 

K. Waniczek