Get Adobe Flash player

VII Powiatowy Konkurs Recytatorski

Nasza Szkoła 10 kwietnia 2018 roku była gospodarzem finału VIII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego, który przebiegał pod hasłem „100 lat niepodległości”. Inicjatorzy, Powiatowe Centrum Edukacji w Lubaniu, w ten sposób uczcili obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Konkurs adresowany był do uczniów klas gimnazjalnych. Wzięli w nim udział przedstawiciele ośmiu szkół z Lubania, Platerówki, Zaręby, Smolnika, Siekierczyna, Świeradowa - Zdroju i Olszyny.

 

Naszą placówkę reprezentowały dwie uczennice: Wiktoria Stelzer i Oliwia Hyży. Poziom rywalizacji był bardzo wysoki i zróżnicowany pod względem repertuaru. Uczestnicy recytowali wiersze m.in. Juliusza Słowackiego, Wisławy Szymborskiej, Juliana Tuwima, Jana Kasprowicza, Marka Grechuty itp…

 

Jury oceniało dobór tekstu i jego interpretację, a także dykcję i wyraz artystyczny. Po długich obradach komisja wyłoniła zwycięzców. Pierwsze miejsce zajęła Maja Iwanek ze Szkoły Podstawowej w Siekierczynie, drugie miejsce – Wiktoria Stelzer ze Szkoły Podstawowej w Smolniku, a na trzecim uplasował się Marek Bogacki ze Szkoły Podstawowej w Platerówce.

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali obdarowani pamiątkowym dyplomem za udział i krzewienie kultury żywego słowa oraz drobnym upominkiem ufundowanym przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Smolniku.

Od koordynatora konkursu usłyszeliśmy wiele ciepłych i miłych słów chwalących przygotowanie i przebieg tej edukacyjno-artystycznej imprezy. Składam serdeczne podziękowanie wszystkim osobom wspomagającym mnie przy organizacji przedsięwzięcia, a zwycięzcom gratuluję i życzędalszych sukcesów.

 

Renata Arbaczewska