Get Adobe Flash player
Start Sport Szkolny

Trener rugby z wizytą w SP Smolnik

Wizyta trenera rugby, wielokrotnego reprezentanta Polski w tej dyscyplinie sportu, pana Jakuba Lisieckiego była bardzo interesującym wydarzeniem w naszej szkole. Nasz gość przyjechał w celu propagowania mało popularnej, choć ciekawej dyscypliny w odmianie przeznaczonej specjalnie dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych. Odmianą rugby, o której mowa jest RUGBY TAG - bezkontaktowa forma gry z zasadami, które wzbudziły duże zainteresowanie wśród naszych uczniów i uczennic.
Podczas pokazu wybrano 12 zawodników głównie  z klas piątych, którzy mogli praktycznie spróbować techniki podań piłki, zabaw wprowadzających do gry i wreszcie samej gry w Rugby TAG. Pomimo dość krótkiego czasu, wrażenia z gry i zabaw pozostały bardzo pozytywne. Część spośród uczestników spotkania wróciła do domu z nagrodami, które otrzymali za swoją wiedzę o dyscyplinie w minikonkursie prowadzonym przez Pana Jakuba. Efektem spotkania jest grupa uczniów klas IV - V, która zgłosiła chęć uczestniczenia w treningach Rugby Tag prowadzonych przez swoich nauczycieli wychowania fizycznego - panów J. Zimowicza i M. Michalika.