Get Adobe Flash player
Start Sport Szkolny

Wicemistrzostwo Dolnego Śląska

obejrzyj film

19 kwietnia w hali Młodzieżowego Centrum Sportu we Wrocławiu odbył się Dolnośląski Finał Igrzysk Dzieci w Aerobiku. Dwa dni wcześniej, na tych samych zawodach, najstarsze uczennice naszej szkoły zaprezentowały bardzo wysoki poziom i stanęły na najwyższym podium. Tym razem przyszedł czas na młodsze dziewczęta. WYSTĘP  DEKORACJA

Do rywalizacji stanęło łącznie 11 zespołów reprezentujących szkoły podstawowe  z Dolnego Śląska. Czteroosobowe zespoły z klas IV-VI kolejno prezentowały swoje dwuminutowe układy przed wymagającą i doświadczoną komisją sędziowską. Wszystkie dziewczynki wchodzące w skład naszego zespołu po raz pierwszy uczestniczyły w zawodach tak wysokiej rangi. Musiały zaprezentować układ aerobowy z elementami obowiązkowymi. Były to pajace, pompki, brzuszki oraz element równoważny, który okazał się najtrudniejszy. Obok  wielkiego stresu, który cały czas towarzyszył dziewczynkom wyraźnie widać było ogromne skupienie i mobilizację całego zespołu.  Nasze zawodniczki poradziły sobie ze wszystkim znakomicie  stając na wysokości zadania. Otrzymały wysoką ilość punktów za elementy obowiązkowe a za wyraz artystyczny i dynamikę zostały punktowane najwyżej. W końcowej klasyfikacji dało to zaszczytne drugie miejsce i tytuł wicemistrzyń Dolnego Śląska. Zaangażowanie całej drużyny  i systematyczny udział w zajęciach na pewno przyczyniły się do tak wielkiego sukcesu. Dziewczynki optymistycznie patrzą w przyszłość i chcą dalej podnosić  swoje umiejętności nie tylko dla sukcesu ale przede wszystkim dla przyjemności połączonej z aktywnym spędzaniem czasu wolnego. Gratulujemy całemu zespołowi!

Skład główny drużyny: Julia Czuchaj, Kinga Czapińska, Nikola Markiewicz, Milena Pasternak

Skład rezerwowy: Konstancja Jurek, Wiktoria Trojnar, Emilia Witwicka, Oliwia Walenista

Opiekun drużyny : Monika Borkowska, Adam Durlak

 

 

Monika Borkowska