Get Adobe Flash player

„MAŁY MISTRZ ORTOGRAFII 2017/2018”.

We wtorek, 17 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Smolniku spotkali się reprezentanci szkół podstawowych powiatu lubańskiego, którzy wykazali się znakomitymi umiejętnościami ortograficznymi i interpunkcyjnymi. „Wiosna” - tak rozpoczynało się finałowe dyktando XVII Powiatowego Konkursu Ortograficznego „MAŁY MISTRZ ORTOGRAFII 2017/2018”.
W konkursie adresowanym do klas drugich i trzecich wzięło udział szesnastu uczestników ze szkół podstawowych naszego powiatu: Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubaniu,  Szkoła Podstawowa nr 2 w Lubaniu,  Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubaniu,  Szkoła Podstawowa nr 4 w Lubaniu, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radostowie Średnim, Szkoła Podstawowa w Siekierczynie,  Szkoła Podstawowa nr 2 w Świeradowie Zdroju,  Szkoła Podstawowa w Biedrzychowicach, Szkoła Podstawowa nr 1 w Olszynie,  Szkoła Podstawowa nr 3 w Olszynie,  Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pisarzowicach,  Szkoła Podstawowa w Kościelniku, Miejski Zespół Szkół w Świeradowie Zdroju,  Szkoła Podstawowa w Platerówce,  Szkoła Podstawowa w Zarębie,  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Smolniku.
Naszą placówkę reprezentowała - uczennica klasy II a Marcela Mudrak.
Celem konkursu – pod hasłem: „Przyroda nas zachwyca”, było rozwijanie uzdolnień uczniów szkół powiatu lubańskiego.
Każdemu reprezentantowi danej szkoły został wręczony przez dyrektora naszej szkoły - panią Beatę Czeczot: okolicznościowy długopis oraz pamiątkowy dyplom, który wręczyła uczniom - pani Beata Siodłak - koordynatorka w/w przedsięwzięcia z ramienia PCE w Lubaniu.
 
Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu.
 
 


 
Serdecznie dziękujemy nauczycielom za organizację i dekorację sali: pani Annie Kościelniak, pani Karolinie Rajczakowskiej - Zygmunt, pani Katarzynie Zając - Ostrowskiej, pani Jolancie Olechnowicz - Janik, pani Katarzynie Waniczek,  rodzicom klas I a , I b , uczennicom
klas VI a, VI b oraz obsłudze  za wsparcie powyższego działania.
 E.G.
M.Sz.-W.