Get Adobe Flash player

WYRÓŻNIENIE W V EDYCJI KONKURSU „ZBIERAJ Z KLASĄ”

galeria fotoUczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ogólnopolskim konkursie o tematyce ekologicznej polegającym na zbieraniu elektrośmieci oraz zużytych baterii. Była to piąta edycja tego konkursu, realizowana jako projekt edukacyjno – ekologiczny. W ramach tego projektu, poza wymiernym efektem w  postaci zebranych elektro-odpadów, oceniano również zaangażowanie uczestników w promowanie akcji.
Po czasie przeznaczonym na realizację zadań konkursowych otrzymaliśmy zaproszenie od organizatorów na uroczystą galę podsumowującą konkurs, która miała się odbyć 25 kwietnia 2018 r. w Warszawie. Odpowiedzieliśmy na zaproszenie organizując wyjazd uczniów z oddziałów gimnazjalnych na dwudniową wycieczkę do stolicy.

Pobyt w Warszawie wykorzystaliśmy na wzbogacenie wiedzy o historii najnowszej naszej ojczyzny, zwiedzając bardzo przejmującą wystawę „Cele bezpieki”, traktującą o losach prześladowanych bohaterów walk o wolną Polskę w czasach powojennych. Zwiedzaliśmy miejsca kaźni działaczy podziemia niepodległościowego, gdzie więzieni i torturowani byli m.in. gen. August Emil Fieldorf „Nil” i Jan Rodowicz „Anoda”.

Zwiedziliśmy większość spośród znanych i ciekawych turystycznie miejsc z Grobem Niezanaego Żołnierza włącznie, gdzie trafiliśmy na zmianę warty.

Głównym celem wyjazdu był udział w uroczystej gali, którą uświetnili swoją obecnością, występami i prowadzeniem osoby znane z ekranu telewizora i z gazet. Pobyt w tym miejscu stał się dla nas zaskakujący niemal od samego początku, ponieważ podczas prezentacji nagrodzonych szkół jako pierwsza została wyczytana Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Smolniku – wyróżnienie za aktywne promowanie projektu! Nasze zaskoczenie było ogromne. Odebraliśmy nagrodę na scenie, otrzymując moc braw od zgromadzonej publiczności. Nagrodą jest dwudniowy pobyt dla grupy uczniów w ciekawym miejscu, jakim jest FARMA ILUZJI w Tworzyjanowie. Już się przygotowujemy na ten wyjazd oczekując atrakcji związanych z ufundowanym pobytem w tym tajemniczym jeszcze dla nas miejscu.

ZOBACZ MATERIAŁ FILMOWY YouTube

 https://www.facebook.com/marek.michalik2/videos/853997471426137/