Get Adobe Flash player
Start Wycieczki

PIĄTOKLASIŚCI ZWIEDZAJĄ WARSZAWĘ

  28 kwietnia 2018 uczniowie  klas piątych w ramach projektu  Piątoklasiści razem udali się na czterodniową wycieczkę edukacyjną do Warszawy. Celem wycieczki było poznanie miejsc pamięci narodowej oraz sylwetek wybitnych postaci z historii Polski, kształtowanie postaw patriotycznych i szacunku dla polskiego dziedzictwa kulturowego oraz  rozwijanie poczucia przynależności do narodu, budowanie więzi emocjonalnych między Polakami, a także integracja uczniów z różnych zespołów klasowych podczas wspólnego spędzania czasu wolnego.

Grupa liczyła 48 uczniów i 5 opiekunów. O godz.0:45 zebraliśmy się przed szkołą , by wyruszyć o godz.1:00 w kilkugodzinną podróż autokarową do naszej stolicy.  Zwiedziliśmy najciekawsze i najpiękniejsze miejsca, przykuwające uwagę turystów z całego świata.

      Przygodę w stolicy rozpoczęliśmy od wizyty na planie filmowym serialu Barwy Szczęścia. Uczniowie mieli okazję poznać pracę ekipy filmowej i tajniki pracy poszczególnych osób na planie filmowym oraz spotkać się z reżyserem i aktorami. Zwiedzili charakteryzatornię, montażownię, reżyserkę, kostiumownię a także mieszkania bohaterów serialu. 

  Pierwszym obiektem zwracającym szczególną uwagę był Stadion Narodowy, będący reprezentatywnym obiektem polskiego sportu.

Ważnym  punktem wycieczki do Warszawy było zwiedzenie Muzeum Powstania Warszawskiego. Uczniowie mogli przybliżyć sobie obraz jednego z najtragiczniejszych wydarzeń naszej historii, przykład męstwa, heroizmu i walki o wolność. Ekspozycje Muzeum ukazywały życie codzienne powstańców i zwykłych warszawiaków, grozę walk, umundurowanie, broń, makietę liberatora, wygląd kanałów, fotografie autentycznych scen powstańczych i bohaterów zrywu. Uczestnicy wycieczki zbierali kartki z kalendarza i ulotki okolicznościowe i obejrzeli też niedługi, ale przejmujący film w 3D „Miasto ruin” pokazujący miasto zaraz po wyzwoleniu jako istne "morze ruin". Wizyta w muzeum pozostawiła niezatarte wrażenie. , Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od wizyty na Starym Mieście, gdzie znajduje się Kolumna Zygmunta III Wazy. Od razu pomaszerowaliśmy pod Zamek Królewski, który został pięknie odbudowany. Zwiedziliśmy Plac Piłsudskiego ,który jest jednym najlepiej znanych placów Warszawy i zmianę warty  przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

  Odwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernik, niewątpliwie jednego z najważniejszych punktów naszej wycieczki. Jest to wspaniały ośrodek nauki, którego misją jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się. Wszyscy mogli poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzać doświadczenia na interaktywnych wystawach. Mieli okazję własnoręcznie dokonywać wielu doświadczeń naukowych, zobaczyć na własne oczy mechanizmy funkcjonowania ludzkiego organizmu, urządzeń, wszechświata i wielu innych aspektów otaczającego nas świata.