Get Adobe Flash player

WIELKI SUKCES UCZNIÓW KLAS VI B I VB

XXIX Międzynarodowy Konkurs
"Mathématiques sans Frontiéres"- „Matematyka bez Granic”

    28 lutego uczniowie klasy V b i VI b przystąpili do konkursu matematycznego „Matematyka bez Granic” - etap finałowy. Został on po raz pierwszy zorganizowany na terenie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Smolniku.
Uczniów do konkursu za zgodą Dyrektora szkoły pani Beaty Czeczot  i ich samych, zgłosiła Katarzyna Janiszek – nauczyciel matematyki. 
    Konkurs ten jest organizowany od kilkunastu lat w krajach Europy Zachodniej i ma charakter zawodów międzyklasowych. Nikt w czasie jego trwania nie pracuje sam, na sukces w konkursie ma wpływ praca całej klasy. Klasa szósta rozwiązywała 9 zadań, a piąta 8. W obu klasach jedno z zadań było zapisane w języku angielskim, rozwiązanie należało również zapisać w tym języku.
    Otrzymaliśmy w końcu wyniki! W województwie dolnośląskim zostało do konkursu zgłoszonych najwięcej szkół podstawowych z całej Polski – 32. Łącznie wzięło w nim udział 118 klas piątych i szóstych, czyli 2511 uczniów na Dolnym Śląsku. W całej Polsce w konkursie wzięło udział 125 szkół podstawowych, czyli 415 klas i 8772 uczniów. Uczniowie klasy VI b zdobyli 4 miejsce w regionie województw dolnośląsko – opolskiego i 7 w całym kraju! Wyprzedzili nas jedynie uczniowie ze szkoły prywatnej w Bolesławcu, dwie szkoły z Wrocławia. Sukcesem jest również 12 miejsce klasy V b w regionie i 20 w Polsce.
    Gratuluję  naszym zdolnym uczniom!!! Dziękuję za ich trud i chęci w pokonywaniu nowych wyzwań. Może za rok będziemy jeszcze lepsi...

Katarzyna Janiszek