Get Adobe Flash player

GRANDA w finale Dolnośląskiej Gali Talentów

Kolejna edycja Dolnośląskiej Gali Talentów już za nami! Jest to przedsięwzięcie organizowane przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, mające na celu promocję uzdolnionej młodzieży dolnośląskich szkół i placówek oświatowych.

 21 marca 2018 r. odbyły się  regionalne eliminacje zorganizowane w Lubaniu, Legnicy, Bystrzycy Kłodzkiej, Wałbrzychu i Wrocławiu.

Tego dnia 118 podmiotów artystycznych- biorących udział w konkursie-  wykazało się ogromną różnorodnością swoich zamiłowań, pasji i możliwości. Przeważały występy taneczne i wokalne, ale nie zabrakło też prezentacji talentów aktorskich, plastycznych, graficznych, a nawet na scenę wjechał, prosto z rajdu, motocykl.

Z każdego rejonu, wyłoniono podczas eliminacji- łącznie 25 najlepszych spośród najlepszych.
W dniu 24 maja 2018 r., na deskach Teatru Starego w Bolesławcu, odbył się Finał VIII Dolnośląskiej Gali Talentów.  Tego dnia,  przed licznie zgromadzoną publicznością oraz przed Dolnośląskim Kuratorem Oświaty-  Panem Romanem Kowalczykiem- wyłonieni Laureaci mieli okazję zaprezentować swoje talenty, zamiłowania, pasje i umiejętności. 
 

Wśród  wyróżnionych Laureatów Gali- trzeci już raz znalazła się grupa teatralna GRANDA- ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Smolniku. Tym razem młodzi aktorzy zachwycili publiczność etiudą o uczuciach, a Pan Kurator - wzruszony i zachwycony- uklęknął przed Lenką- najmłodszą aktorką w grupie, aby wręczyć statuetkę oraz pogratulować pięknego występu i „ przybić piątkę” – jako dowód ogromnej sympatii i aprobaty dla działań grupy. Nie zabrakło również wspólnego pamiątkowego zdjęcia.    

 

 

Opiekunki zespołu pragną gorąco podziękować Radzie Rodziców oraz Rodzicom dzieci i Dyrekcji Szkoły
za pomoc finansową dla organizowanych wyjazdów oraz ogromną życzliwość i wsparcie we wszystkich  podejmowanych przedsięwzięciach artystycznych, dzięki którym młodzi aktorzy nie tylko maja okazję prezentować swoje aktorskie umiejętności ale również szkolić swój warsztat pracy.

 

                                                                                                                                               red. DK i MM