Get Adobe Flash player

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Po dwumiesięcznej przerwie wakacyjnej spotkaliśmy się 3 września na uroczystej inauguracji roku szkolnego 2018/2019. Prowadzący apel- pani Dorota Kusibab i pan Jarosław Zimowicz powitali zgromadzonych na uroczystości uczniów, rodziców i nauczycieli oraz zaproszonych gości. Nastąpił moment wspomnień o nauczycielce fizyki i chemii, która odeszła podczas wakacji- pani Teresie Mikołajczyk. Uczczono jej pamięć minutą ciszy.

Wprowadzono poczty sztandarowe i odśpiewano hymn narodowy.

Poświęcono chwilę na wspomnienie rocznicy września 1939 roku, oddano cześć bohaterom walk zbrojnych minutą ciszy.

Głos zabrała dyrektor szkoły, pani Beata Czeczot, która zwróciła się do rodziców, uczniów i nauczycieli. Podkreśliła, jak ważnym dniem jest inauguracja roku szkolnego dla uczniów klas pierwszych, których serdecznie powitała w naszym gronie. Zapewniła wszystkich, że w szkole czeka na uczniów niezapomniana przygoda, a nauczyciele przygotowali bogatą ofertę zajęć.

Przed mikrofonem stanęła pani wiceburmistrz- Gabriela Pijanowska, która zapytała, czy uczniowie wypoczęli podczas wakacji i życzyła wszystkim wiele satysfakcji z pracy w nowym roku szkolnym.

Następnie głos zabrał ksiądz proboszcz naszej parafii - Grzegorz Niwczyk, który zwrócił uwagę w swym przemówieniu na rolę rodziców, którzy powinni wspierać szkołę w jej działaniach.

Pierwszoklasiści zostali uroczyście przywitani w murach naszej szkoły i otrzymali drobne podarunki.

W podsumowaniu apelu wszyscy mogli obejrzeć krótki, żartobliwy program artystyczny w wykonaniu uczniów klas V i oddziałów gimnazjalnych.

Po uroczystości uczniowie rozeszli się do klas na pierwsze spotkanie z wychowawcami.

W nowym roku szkolnym życzymy wszystkim uczniom, aby mieli nieukrywaną radość z odkrywania i wgłębiania się w kolejne pokłady wiedzy, a nauczycielom- rosnącej satysfakcji         z pracy.  Niech towarzyszy wszystkim łacińska sentencja „SEMPER IN ALTUM” zawsze wzwyż - niech będzie mottem, które będzie wskazówką do działań podejmowanych  w roku szkolnym 2018/ 2019.