Get Adobe Flash player

Podsumowanie Ekologicznego Dnia Rodziny

  27 października w OKiS w Leśnej odbył się EKOLOGICZNY DZIEŃ RODZINY. Organizatorem przedsięwzięcia była Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Smolniku. Cała inicjatywa miała na celu przybliżenie najmłodszym jak dbać o przyrodę, utrwalała zasady segregacji odpadów, a także zachęcała do wspólnego spędzenia czasu z rodziną.
Na początku mocnym akcentem szkolny teatr „Hamlet” w nowatorski sposób zaznaczył, jak ważna dla człowieka powinna być Ziemia. Jak wiele krzywd jej wyrządzamy i dokąd zmierza nasza cywilizacja. Głównym punktem programu była premiera bajki o tematyce ekologicznej „Skrzaty dla Pogórza”. Przedstawienie to zostało odegrane przez teatr RÓŻOWE OKULARY, a scenariusz napisany przez panią Marzenę Kata ze Zgorzelca, działającą od lat w fundacji „Nasze Dzieci”. W spektaklu pojawiły się baśniowe postacie, którym na sercu leży dobro Ziemi. Bohaterowie przeżywali różne przygody, spotykając na swojej drodze wielu życzliwych ludzi, którzy dawali przykład jak dbać o przyrodę. I jak  to w bajkach zwykle bywa, dobro i miłość zwyciężyły wszystkie trudności. Bajka pokazała także, że  warto dostrzec pod brzydką powierzchownością wielkie serce i nie zrażać się pierwszym wrażeniem. Każdy zasługuje na szansę, by móc pokazać się z jak najlepszej strony. Widzowie z wielkim zaciekawieniem śledzili  losy bohaterów, nagradzając ich na koniec gromkimi brawami. Samorządy uczniowskie, działające w naszej szkole aktywnie włączyły się w przygotowanie w tym dniu dodatkowych atrakcji. Opiekunki samorządu klas I-III przygotowały piękną  wystawę zdjęć. Miała ona jednocześnie formę konkursu na najlepsze zdjęcie o tematyce ekologicznej, w którym brały udział klasy I- VII. W dniu imprezy wszystkie chętne osoby – zarówno dzieci jak i ich rodzice mogli głosować na najpiękniejsze zdjęcie. W konkursie tym zwyciężyła klasa II A , a nagrodą, którą ufundowała Rada Rodziców był bon dla klasy o wartości 100zł.

Uczennice samorządów klas starszych sprzedawały w holu ciasta, które dostarczyli przedstawiciele klas. Atrakcją okazał się także kącik, gdzie dzieci uczyły się jak poprawnie segregować odpady.  Cały dochód z imprezy zostanie przeznaczony na dofinansowanie wycieczek i zielonych szkół potrzebującym dzieciom z  naszej szkoły. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wsparli naszą akcję. Dziękujemy również wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy zaangażowali się w organizację  imprezy.

Monika Borkowska