Get Adobe Flash player
Start Sport Szkolny

Drugie miejsce unihokeistów na Dolnym Śląsku

  Po turnieju strefowym unihokeiści przywieźli do szkoły puchar Mistrzów Strefy Jeleniogórskiej. Uzyskany wynik był równoznaczny z awansem drużyny do turnieju o mistrzostwo Dolnego Śląska. Finał wojewódzki był rozgrywany we Wrocławiu w dniu 29 października 2018 r. Uczestniczyło w nim 8 zespołów – po dwie najlepsze drużyny z 4 stref: jeleniogórskiej (SP Smolnik – mistrz strefy), legnickiej, wałbrzyskiej i wrocławskiej.
Wszystkich uczestników podzielono na dwie czterodrużynowe grupy, w których grano każdy z każdym. Na tym etapie drużyna Smolnika spotkała się ze szkołami z Oleśnicy, Budziszowa i Żarowa. Chłopcy wygrali wszystkie pojedynki zajmując pierwsze miejsce w grupie i zapewniając sobie udział w półfinale Mistrzostw Dolnego Śląska. W walce o wielki finał zagraliśmy ze szkołą z Łomnicy (wicemistrz strefy jeleniogórskiej). Walka była bardzo wyrównana i mecz zakończył się remisem 0:0 w regulaminowym czasie. O awansie do finału zadecydowała seria rzutów karnych – po 3 dla każdej z drużyn. Po dwóch kolejkach karnych nadal było 0:0, a w trzeciej nasz bramkarz (Sławomir Teske) nadal zachował czyste konto. W ostatnim rzucie karnym, który wykonywał kapitan drużyny – Jakub Jakubczyk – padła bramka na wagę awansu do ścisłego finału turnieju.

W meczu o złoto zagraliśmy z drużyną Szkoły Podstawowej w Gaworzycach, która nie miała sobie równych we wcześniejszych meczach, które wygrywała ze wszystkimi przeciwnikami bardzo wysoko. Mecz można określić jako bardzo zacięty i wyrównany. Żadna z drużyn nie pozwalała na rozwijanie akcji przeciwnika, blokowano większość strzałów na bramkę. Trwała twarda walka o każdą piłkę i o każdy metr boiska. Bramkarze mieli bardzo dużo pracy broniąc strzały rywali. Hokeiści Smolnika często kontratakowali. Szczęście dopisało drużynie z Gaworzyc, która w końcu po jednej z wielu prób zdobyła bramkę na 1:0 i taki wynik meczu utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego. Warto nadmienić, że bramka stracona w finale wojewódzkim była jedyną straconą bramką we wszystkich trzech turniejach rozgrywanych przez drużynę SP w Smolniku!

 

Reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Smolniku została Wicemistrzem  Dolnośląskich Igrzysk Młodzieży w Unihokeju chłopców.

Jest to już trzeci tytuł wicemistrzowski, po dwóch tytułach mistrzowskich w tej dyscyplinie, które zdobywa nasza młodzież w kilkuletniej historii startów w międzyszkolnych rozgrywkach unihokeja.

 

Srebrni medaliści finału dolnośląskiego:

Adrian Kuźniar, Wojciech Zimowicz, Szymon Kwiatkowski, Damian Mańkowski, Sławomir Teske, Maksymilian Mizia, Karol Śliwiński, Gabriel Najda, Jakub Jakubczyk, Miłosz Heller.