Get Adobe Flash player
Start Wycieczki

Pożegnanie lata

W piękny, czwartkowy poranek 18.10.2018 uczniowie klas pierwszych razem z opiekunami udali się do lasu do Miłoszowa. Jesienna, słoneczna pogoda sprzyjała podziwianiu leśnego krajobrazu i zdobywaniu wiedzy na ten temat. Uczniowie rozpoznawali rośliny, szukali tropów zwierząt i nadsłuchiwali ich odgłosów. Jednocześnie dobrze się bawili i wypoczywali na świeżym powietrzu. Nawet nie zauważyli ile nowych wiadomości i umiejętności przyswoili w tym czasie. Czas szybko minął na miłej, wspólnej zabawie, poczęstunku przygotowanym przez rodziców i ciekawych opowieściach nauczycieli o mieszkańcach lasu i jego roślinach.

 

Dzieci zbierały skarby lasu, z których wykonały przepiękne prace plastyczne. Rozpoznawały drzewa, zbierały i segregowały liście. Wykonywały obserwacje napotkanych roślin.

Dziękujemy Panu Stanisławowi Leszczyńskiemu za zaproszenie i udostępnienie  miejsca gdzie odbyły się zajęcia i zjedliśmy pyszne kiełbaski.

Panu Kazimierzowi Borczowi za pomoc przy organizacji ogniska.

Panu Bogusławowi Korzun za pomoc przy organizacji wycieczki i za upieczenie kiełbasek, co nie było łatwe, biorąc pod uwagę liczbę głodomorów;),

Za wszelką pomoc dziękujemy też Paniom Justynie Piaskowskiej, Angelinie Gagatek, Wioletcie Rudion i Irenie Rozenbajger.

 

 

 

 

Uczniowie i wychowawcy klas I a, Ib, Ic.