Get Adobe Flash player
Start

Ponowne Mistrzostwo Strefy w unihokeju

Finał Strefy Jeleniogórskiej Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeju chłopców został rozegrany 16 października 2018 r. w Lubawce. Nasza drużyna wystąpiła w nim jako obrońcy tytułu sprzed roku. Udział w tym turnieju wzięło 5 drużyn:
SP Smolnik
SP Karpacz
SP Łomnica
SP Lubawka
SP Krzeszów

Więcej…

Podwójne złoto w unihokeju

Finał powiatowy w unihokeju dziewcząt i chłopców Igrzysk Młodzieży Szkolnej rozgrywaliśmy, podobnie jak w ubiegłym roku, w naszej hali sportowej. I tak samo jak rok temu walczyliśmy o zwycięstwo z drużynami ze szkoły w Pisarzowicach. Ponownie wygraliśmy. Dziewczęta walczyły do ostatniego gwizdka sędziego, broniąc wyniku 2:1. Nie pozwoliły rywalkom odebrać sobie zwycięstwa.

Więcej…

Dwa puchary w biegach przełajowych

Jesteśmy najlepsi w powiecie w sztafetowych biegach przełajowych. 3 października 2018 r. w Olszynie zostały rozegrane zawody, w których uczniowie ze Smolnika nie mieli sobie równych i przywieźliśmy dwa puchary Mistrzów Powiatu. Najpierw drużyna chłopców z rocznika 2006 i młodsi nie dała szans swoim przeciwnikom, wygrywając z dużą przewagą nad drugą drużyną.

Więcej…

Spartakiada 2018

W pierwszym tygodniu roku szkolnego wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Smolniku brali udział w dwudniowych zawodach sportowych. Jest to impreza o charakterze masowym, gdyż organizatorzy umożliwiają i dążą do tego, aby każdy uczeń wziął udział w co najmniej jednej konkurencji. W tym roku uczestnicy walczyli o medale i dyplomy w konkurencjach lekkoatletycznych i w grach zespołowych. Dodatkowo najstarsze klasy w szkole – VII – VIII – III (oddziały gimnazjalne) konkurowały o główne trofeum Spartakiady – Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły.

Więcej…

Pierwsze zawody - pierwsze mistrzostwo !

Pierwsze zawody powiatowe Igrzysk Młodzieży Szkolnej przyniosły nam pierwszy sukces. Szkolna drużyna piłki nożnej chłopców została Mistrzem Powiatu !
Nasi piłkarze nie mieli sobie równych. W meczach grupowych zwyciężyli pewnie z drużyną SP nr 1 z Lubania /4:0/ i zremisowali ze szkołą z Siekierczyna /1:1/, kończąc fazę grupową na pierwszym miejscu.

Więcej…

Rusz się mały człowieku 2018

Dnia 01.06.2018r. z okazji Dnia Dziecka na Orliku LA w Leśnej odbyła się IX edycja sportu szkolnego pt "Rusz się mały człowieku". Udział wzięło 11 oddziałów klas I–IV SP im. Jana Pawła II w Smolniku. Impreza była podsumowaniem umiejętności jakie nabyli uczniowie w ciągu całego roku szkolnego 2017/2018. Takie imprezy zachęcają dzieci do czerpania radości z ruchu oraz „zdrowej” rywalizacji. Ruch jest wspaniałą i zdrową formą aktywności, rozwija sprawność fizyczną i psychiczną oraz pozwala eliminować i zapobiega wadom postawy.

Więcej…

NAJLEPSI W FINALE POWIATOWYM W L.A – IGRZYSKA DZIECI_2017-2018

Reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Smolniku w dniu 18.05.2018r.. rywalizowała w Pisarzowicach o tytuł mistrza powiatu Lubańskiego w lekkiej atletyce dziewcząt i chłopców.

Więcej…

Grad medali dla lekkoatletów

Lekkoatletyczne zawody dla młodzieży z klas 7 i oddziałów gimnazjalnych odbyły się 17 maja w Pisarzowicach. Reprezentacja naszej szkoły wystąpiłą w większości konkurencji zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców. Rywalizacja miała bardzo zacięty przebieg i wywalczenie miejsc medalowych w wielu przypadkach było bardzo trudne. Uczniowie naszej szkoły spisali się na medal-w przenośni i dosłownie. Wywalczyliśmy 19 medali i nie mieliśmy sobie równych w biegach, skokach i rzutach.

Więcej…

Więcej artykułów…