Get Adobe Flash player
Start

SP Smolnik Mistrzem Powiatu w Piłce Nożnej

Dnia 23.04.2018 tym razem w Leśnej na kompleksie boisk orlik reprezentacja uczniów Szkoły Podstawowej im. JP II w Smolniku, po zaciętym meczu finałowym, zwyciężyła nasz szkoła zdobywając tym samym I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Nożnej.

Więcej…

Wspaniały start w turnieju Rugby TAG

14 maja 2018 r. w Bolesławcu szkoln drużyny Ruby TAG rozegrały swoje pierwsze oficjalne turnieje. Wzieliśmy udział w rozgrywkach klas IV i V. Mecze były rozgrywane systemem każdy z każdym lub eliminacje w grupach i finały. Poszło nam wspaniale, gdyż czwartoklasiści zajęli pierwsze miejsce, a klasy piąte - drugie w swojej kategorii wiekowej. Należy wspomnieć, iż trenujemy dopiero od miesiąca, a graliśmy z przeciwnikami z doświadczeniem 1- 3 letnim. Brawo rugbyści!

Wicemistrzostwo Dolnego Śląska

obejrzyj film

19 kwietnia w hali Młodzieżowego Centrum Sportu we Wrocławiu odbył się Dolnośląski Finał Igrzysk Dzieci w Aerobiku. Dwa dni wcześniej, na tych samych zawodach, najstarsze uczennice naszej szkoły zaprezentowały bardzo wysoki poziom i stanęły na najwyższym podium. Tym razem przyszedł czas na młodsze dziewczęta. WYSTĘP  DEKORACJA

Więcej…

Dolnośląskie złoto w aerobiku obronione

galeria zdjęć

17 kwietnia bieżącego roku w Młodzieżowym Centrum Sportu we Wrocławiu odbył się Dolnośląski Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Aerobiku. Od wielu lat uczennice z leśniańskiego gimnazjum rywalizowały w tych  niezwykle widowiskowych i emocjonujących zawodach, konfrontując swoje umiejętności z najlepszymi szkołami z całego województwa.  WYSTĘP

Więcej…

Srebro naszych piłkarzy w powiecie

12 kwietnia drużyna piłkarzy naszej szkoły wzięła udział w Mistrzostwach Powiatu, których byliśmy gospodarzem. Gościliśmy jeszcze drużyny z Lubania (SP nr 2), Pisarzowic, Świeradowa Zdroju i z Olszyny. Mecze były rozgrywane systemem każdy z każdym. Faworytami turnieju były zespoły ze Smolnika i z Lubania.

Więcej…

Trener rugby z wizytą w SP Smolnik

Wizyta trenera rugby, wielokrotnego reprezentanta Polski w tej dyscyplinie sportu, pana Jakuba Lisieckiego była bardzo interesującym wydarzeniem w naszej szkole. Nasz gość przyjechał w celu propagowania mało popularnej, choć ciekawej dyscypliny w odmianie przeznaczonej specjalnie dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych. Odmianą rugby, o której mowa jest RUGBY TAG - bezkontaktowa forma gry z zasadami, które wzbudziły duże zainteresowanie wśród naszych uczniów i uczennic.

Więcej…

Dwa srebra w piłce ręcznej

7 i 14 marca 2018 r. w Lubaniu zostały rozegrane turnieje powiatowe piłki ręcznej dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zarówno drużyna dziewcząt, jak i chłopców zagrali bardzo ambitnie i walecznie.

Więcej…

Dziewczyny lubią brąz

galeriaW dniu 02.03.2018r. odbył się finał strefy jeleniogórskiej w piłce siatkowej dziewcząt klas VII i oddziałów Gimnazjalnych. W historii naszej szkoły po raz pierwszy awansowaliśmy tak wysoko. Do finału zakwalifikowały się cztery drużyny: SP 2 Lubań, SP 2 Bolesławiec, SP Janowice Wielkie i nasza placówka SP Smolnik.

Więcej…

Więcej artykułów…