Get Adobe Flash player
Start

Promocja zdrowia

Plan promocji zdrowia na rok 2016/ 2017

Promocja zdrowia

Więcej…

Sprawozdanie ze szkolnej akcji „Śniadanie daje moc!”

 
W dniu 8 listopada 2016 r. uczniowie klas I-III włączyła się do
ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc” organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Akcja miała na celu zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka, a także przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia.

Więcej…

Co jeść, żeby być zdrowym?

  Na takie pytanie odpowiadali uczniowie klasy II c i II d, podczas zdrowego tygodnia.  Lekcje poświęcone został tematyce zdrowego stylu życia. Uczniowie mieli szansę na poszerzenie wiedzy o czystości, bezpieczeństwie, zdrowym odżywianiu.

Więcej…

Edukacja Zdrowotna "Zdrowe śniadanie "

Zdrowe śniadanie  zawsze w modzie,

w domu  i w szkole, każdy zjeść  je  może.

Organizmy dzieci w wieku szkolnym wymagają wartościowych i prawidłowo skomponowanych posiłków. Pierwszym obowiązkowym posiłkiem jest śniadanie, które powinno być zjedzone przed wyjściem z domu.

Więcej…

Zdrowie to wartość, osobisty kapitał każdego człowieka. Młodzi ludzie często nie zdają sobie sprawy z tego, że zdrowie można stracić, że o zdrowie należy dbać. Dlatego też jednym z celów prawidłowo przebiegającego procesu wychowawczego powinno być kształtowanie umiejętności dbania o zdrowie własne i społeczności, w której się żyje. Toteż w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II został opracowany plan promujący zdrowie na rok 2012/2013.

PLAN PROMOCJI ZDROWIA NA ROK SZKOLNY 2012/2013

Cel ogólny:

        stwarzanie okazji do gromadzenia różnych doświadczeń i wiedzy powodujących wzrost zdolności do radzenia sobie w trudnych sytuacjach życiowych,

        podejmowanie działań eliminujących przemoc i zachowania agresywne,

        tworzenie warunków do harmonijnego rozwoju psychoruchowego ucznia naszej szkoły oraz warunków do rozwijania jego zainteresowań i uzdolnień,

        zapewnienie optymalnych warunków do pracy i wypoczynku,

Więcej…

Więcej artykułów…