Get Adobe Flash player
Start

„GRANDA” W WARSZAWIE

W dniu 16 listopada 2018 r., na zaproszenie Pani Poseł  Ewy Szymańskiej, w ramach wychowania patriotyczno-obywatelskiego oraz w nagrodę i wyróżnienie za ciężką pracę, na wycieczkę do Warszawy  pojechało 23 uczniów - uczestników działającej  bardzo aktywnie i odnoszącej wiele sukcesów - grupy teatralnej GRANDA, wraz z opiekunami: p. Małgorzatą Michalik i p. Dorotą Kusibab. Razem z przedstawicielami SP im. Jana Pawła II w Smolniku, w wycieczce wzięła udział 30 osobowa grupa uczniów ze SP w Nowogrodźcu. Celem podróży było wejście i obejrzenie Parlamentu Rzeczpospolitej Polskiej, a więc najwyższych organów władzy ustawodawczej w naszym kraju.

Więcej…

Wycieczka do Berlina

      Dnia 20 października 2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Smolniku wzięli udział w wycieczce do Berlina. Było nas 19 uczniów klas: VI b i VI d wraz z opiekunami: p. Anną Bierłą i p. Katarzyną Janiszek. Celem wyjazdu było poznanie największych atrakcji stolicy Niemiec oraz kultury, zabytków i historii miasta. Poszerzanie wiedzy z różnych dziedzin życia społeczeństwa. Do wyjazdu zaprosiła nas p. Dorota Markowska – nauczycielka języka niemieckiego ze Szkoły Podstawowej w Pobiednej. Celem tego wyjazdu była również integracja uczniów szkół ze Smolnika i Pobiednej, wzajemne poznanie się i wspólna zabawa.

Więcej…

Pożegnanie lata

W piękny, czwartkowy poranek 18.10.2018 uczniowie klas pierwszych razem z opiekunami udali się do lasu do Miłoszowa. Jesienna, słoneczna pogoda sprzyjała podziwianiu leśnego krajobrazu i zdobywaniu wiedzy na ten temat. Uczniowie rozpoznawali rośliny, szukali tropów zwierząt i nadsłuchiwali ich odgłosów. Jednocześnie dobrze się bawili i wypoczywali na świeżym powietrzu. Nawet nie zauważyli ile nowych wiadomości i umiejętności przyswoili w tym czasie. Czas szybko minął na miłej, wspólnej zabawie, poczęstunku przygotowanym przez rodziców i ciekawych opowieściach nauczycieli o mieszkańcach lasu i jego roślinach.

Więcej…

XXI Dolnośląski Festiwal Nauki

W dniu 26 września 2018 r. odbyła się wycieczka szkolna do Wrocławia na XXI Dolnośląski Festiwal Nauki. Uczestniczyli w niej wybrani uczniowie klas 3 (oddziały gimnazjalne) pod opieką Pani Karoliny Stefańskiej i Pani Gabrieli Kołodziejczyk. Celem wycieczki było odwiedzenie Wydziału Fizyki i Astronomii na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Politechniki Wrocławskiej.

Więcej…

„Od owieczki do niteczki” – wycieczka klasy 3b i 3c

W Parku Krajobrazowym Doliny Bobru, 10 km na północ od centrum Jeleniej Góry znajduje się Gospodarstwo Ekologiczne „Kowalowe Skały”. 

Więcej…

Więcej artykułów…