Get Adobe Flash player
Start

Dolnośląskie konkursy "zDolny Ślązak Gimnazjalista" i "zDolny Ślązaczek" 2017/2018

W Szkole Podstawowej z Oddziałami Gimnazjalnymi imienia Jana Pawła II w Smolniku wspieramy uzdolnienia i dbamy, aby nasi podopieczni reprezentowali placówkę w różnego rodzaju konkursach. Jest to wspaniała okazja do promocji szkoły i wdrażania uczniów do pozytywnie rozumianej rywalizacji.

Więcej…

„Od ziarenka do bochenka” -wizyta w piekarni klas III

 Chleb był i ciągle jest podstawowym pożywieniem, który spożywamy każdego dnia, dlatego należy mu się szczególny szacunek i poszanowanie. Jest wytworem ciężkiej pracy rolnika ,młynarza i piekarza.

 Należy pamiętać: Szacunek dla chleba jest szacunkiem dla człowieka!.

Więcej…

VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

 W dniu 30 września 2016 r. w Szkole Podstawowej w Smolniku odbył się  VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym dniu najważniejsza była królowa nauk – Matematyka.

Więcej…

„Czytam sobie”

 Chcemy, aby czytanie było frajdą, kojarzyło się dzieciom z przyjemnością. Chcemy zachęcić dzieci do czytania także poprzez zapewnienie im poczucia sukcesu związanego z tym, że zdołały przeczytać całą książkę.

Więcej…

"Wielka Liga Czytelników"

 "Najlepszą rzeczą jaką rodzice mogą zrobić dla szczęścia i przyszłości swego dziecka, jest codzienne głośne czytanie mu dla przyjemności i radykalne ograniczenie telewizji"

I. Koźmińska, E. Olszewska "Wychowanie przez czytanie"

Więcej…

Dzień lasu w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II Smolniku

 Dnia  13 września 2016r. w ramach programu Zielony Rower gościliśmy w szkole leśników z Nadleśnictwa Bolesławiec: Panią Annę Makielską i Pana Piotra Sowę.

Więcej…

Więcej artykułów…